Varíme, pečieme

Vyberte si z receptov z našej kuchyne.

Robíme puding

Dnes sme si zobrali na mušku bezlepkové české pudingy v prášku, ktoré už dostanete kúpiť aj v lepších potravinách a a nemusíte ich hľadať v bioobchodoch či iných špecializovaných predajniach.

Čítať ďalej: Robíme puding

Varíme pečieme z krupice

Pokračujeme vo varení a pečení s výrobkami slovenskej spoločnosti NOVALIM - bez gluténu.

Dnes budeme používať v našich receptoch krupicu. 

Čítať ďalej: Varíme pečieme z krupice

Varíme cestoviny

Alebo pár upravených receptov, čo určite stoja za to.

Pri tomto varení používame približne rovnaké množstvo vody ako cestovín. A varíme ich spolu so surovinami, ktoré hneď cestoviny jemne ochutia. Lepšie prejdú chute a aj aróma cestovinou.

h id="system-readmore" image=""""""http://www.dobre-napady.sk/images/clanky/varime-pecieme/novalim_cestoviny7.jpg}</p><h3>Cesnakové</h3><p>Pri týchto bezlepkových cestovinách odporúčame použiť 225 ml vody na 200 ml cestovín.</p><p>Do vody vhodíme pokrájané 2 strúčiky cesnaku a necháme zovrieť. Potom mierne osolíme a vsypeme cestoviny. Premiešame a vmiešame 1 čajovú lyžičku masla. Prikryjeme a necháme prejsť varom asi 3 minúty. Potom odstavíme a necháme prikryté dôjsť 10 minút.</p><p style="text-align: center;"><img src="images/clanky/varimepecieme/novalim_cestoviny2.jpg alt= /" /> <img src="images/clanky/varme-pecieme/novalim_cestoviny3.jpg alt= /" /> <img src="images/clanky/varme-pecieme/novalim_cestoviny4.jpg alt= /" /> <img src="images/clanky/varme-pecieme/novalim_cestoviny5.jpg alt= /" /> <img src="images/clanky/varme-pecieme/novalim_cestoviny6.jpg alt= /" /> <img src="images/clanky/varme-pecieme/novalim_cestoviny7.jpg alt= /" /></p> <p>Odkryjeme a jemne p"emiešame. Ak zabudnete, môžete maslo primiešať aj teraz. Mám to dokonca radšej. Vidíme, že voda sa skoro odparila a tak nemusíme cestoviny vôbec zlievať a môžeme rovno naberať do taniera.

Cibuľové

225 ml vody vlejeme do hrnca. Vsypeme na drobno nakrájanú cibuľu alebo aj na kolieska, ako máte radi. Pridáme štipku mletej červenej papriky a štipku mletého čierneho korenia. Necháme zovrieť pod pokrievkou. Osolíme a vsypeme cestoviny. Premiešame. Necháme prevrieť asi 3 minúty. Potom odstavené necháme prikryté asi 10 minút. Vmiešame 1 čajovú lyžičku masla. Môžeme podávať.

Zeleninové

225 ml vody necháme zovrieť s jedným strúčikom cesnaku a jedným plátkom cibule. Vmiešame trochu soli a 2 polievkové lyžice mrazenej mrkvy s hráškom a kukuricou a vsypeme cestoviny. Necháme prevrieť asi 3 minúty a odstavené necháme pôsobiť 10 minút. Vmiešame 1 čajovú lyžičku oleja. Môžeme podávať.

 Z čerstvej zeleniny

250 ml vody necháme zovrieť spolu s 1 polievkovou lyžicou nakrájanej mrkvy a 1 polievkovou lyžicou petržlenu, štipkou mletého čierneho koreniaa nakrájanými dvomi strúčikmi cesnaku. Necháme asi 3 minúty prevrieť. Protom osolíme a vsypeme cestoviny. Jemne premiešame. Necháme asi 3 minúty prevrieť a odstavíme na 10 minút. Vmiešame 1 polievkovú lyžicu bieleho jogurtu a ak môžete 1 čajovú lyžičku majonézy.

 

 

Varíme mäsové guľky

 

Dnes si urobíme dve verzie mäsových guliek varených-pečených na pare. Tá prvá trochu pripomína muffiny a tá druhá guľky varené do kyslej kapusty na Silvestra.

Muffiny budeme podávať s paradajkovo-cesnakovou omáčkou a kukuričným chlebom. Druhú verziu budeme podávať so zeleninovo-ovocnou omáčkou zahustenou bezlepkovou zmesou z kukuričnej a ryžovej múky.

 

Čítať ďalej: Varíme mäsové guľky

Odšťavujeme ovocie a zeleninu

Tento týždeň sme si v spoločnosti Zepter na Karadžičovej 12 v Bratislave spolu s Jankou zobrali na mušku ich odšťavovač a niekoľko receptov, ktoré zvyknú prezentovať a ochutnávať s návštevníkmi ich predajne. 

Prečítajte si a vyskúšajte niektorý alebo aj všetky z našich nápadov ako získať pre svoje telo viac výživy alebo vitamínov.

Čítať ďalej: Odšťavujeme ovocie a zeleninu

Testujeme bezlepkové zmesi

V spoločnosti Zepter sme aj tento týždeň pokračovali s pokusmi varenia - pečenia v pare. Tentokrát sme si zobrali na mušku bezlepkové mafiny od spoločnosti NOVALIM, ktoré mám veľmi rada a chutia aj mojim známym hoci nemusia držať bezlepkovú diétu.

Čítať ďalej: Testujeme bezlepkové zmesi

Testujeme bezlepkové zmesi

 

Alebo ako sme robili bábovku od spoločnosti Novalim. Ako sme ju piekli na šporáku v pare v spoločnosti Zepter. 

 

Čítať ďalej: Testujeme bezlepkové zmesi

Hľadať

Kalendár udalostí

Akcie

23
máj
OC Avion Bratislava

17
jún
Školské námestie, Bratislava
-
Bratislava

19
jún
Čajovňa Symetria DNV Bratislava

Výstavy

23
máj
Vajanského nábrežie 2,Bratislava

23
máj
Schloss Hof a Schloss Niederweiden
-
Schloßhof

23
máj
Slovenská národná galéria, Bratislava
-
Bratislava

23
máj
Vajanského nábrežie 2, Bratislava
-
Bratislava

23
máj
Bibiana, Bratislava
-
Bratislava

Partneri