Ostatné

Prázdninový výlet do zámockej rozprávky

Hľadáte inšpiráciu na krásny rodinný výlet? Chcete zažiť niečo výnimočné, avšak nechcete cestovať ďaleko? Máme pre vás skvelý tip. Len približne 30 min. jazdy autom od Bratislavy sa rozprestiera barokový skvost Dolného Rakúska – zámok Schloss Hof. Nádherné miesto,

Čítať ďalej: Prázdninový výlet do zámockej rozprávky

Ľudia ľuďom

 

Portál ĽudiaĽuďom.sk je univerzálny on-line systém darcovstva, ktorý umožňuje ľuďom v núdzi, neziskovým organizáciám, záujmovým združeniam, školám či samosprávam jednoducho zaregistrovať výzvu na svoju podporu. Darcovia môžu výzvy podporiť priamo na portáli cez internetbanking alebo z platobnej karty. Celý proces prebieha na webe a je pod kontrolou verejnosti. Všetky služby na portáli sú zadarmo. Darcovstvo cez ĽudiaĽuďom.sk je nielen transparentné, ale aj adresné.

Čítať ďalej: Ľudia ľuďom

S MAKSÍKOM medzi hviezdy a do sveta matematiky


Celoročná matematická súťaž MAKSÍK oslávi v tomto školskom roku už 10. narodeniny. Za ten čas Maksík priviedol do sveta matematických rozprávok a príbehov takmer 70 000 detí. Tento rok prichystal napínavý „hviezdny“ príbeh a nové úlohy a hlavolamy. Druháci, tretiaci a štvrtáci na ZŠ si na nich môžu vyskúšať, či vedia vziať rozum do hrsti a vyriešiť aj „neučebnicové úlohy“. Maksík dáva deťom šancu prejaviť svoju tvorivosť nielen v matematike, ale aj vo vymýšľaní príbehov a kreslení obrázkov, ktorými sú úlohy ilustrované.

Čítať ďalej: S MAKSÍKOM medzi hviezdy a do sveta matematiky

Celoročná matematická on-line súťaž MAKS pre všetkých, ktorým to páli,

oslávi tento rok už svoje 25. narodeniny. Štvrťstoročie trvania súťaže je veľký dôvod na radosť a hrdosť, lebo súťaž má stále svojich fanúšikov. Za túto dobu sa nad maksovskými úlohami zamýšľalo takmer pol milióna žiakov. Mnohí z nich sú dnes úspešní inžinieri, vedci, lekári. A mnohí do súťaže už prihlasujú vlastné deti.

Čítať ďalej: Celoročná matematická on-line súťaž MAKS pre všetkých, ktorým to páli,

Výber článkov pre deti

Pegas

Pozerali sme rozprávku o Barbie. Jednou z postáv v nej bol aj lietajúci koník Pegas. Dcére sa veľmi páčil. Postavila si z lega svojho.

Kvety z viečok na jogurty

Kedysi dávno sme robili kvety z viečok na jogurty: Tentokrát sme však pridali aj lístky na stopke. A keďže sme nemali až toľko viečok z jogurtov, použili sme aj sieťky z ovocia a zeleniny a tak vznikli aj farebné kvety.

Bomboniera netradične

Robili sme ešte počas vianočných prázdnin malú party. Mali sme tam kopec zákuskov a keksíkov. Každému sme chceli pri odchode zabaliť pár na cestu, ale zabudla som na škatuľky a tak...

Detská komoda

"Je to veľmi milé a deťom sa to veľmi páčilo." nám napísala pani Nemčeková zo základnej školy v Bratislave o aktivite, ktorú robila so svojimi zverencami v družine.

Kreslíme na tričko

Kúpili sme si tričká - také jednoduché a trošku sme ich pokreslili. Tak a máme svoje vlastné originály. Kúpila som voskovky na textil. Vytlačili sme si omaľovánky, obkreslili na tričko a zažehlili cez papier na pečenie. A teraz ich môžeme aj prať na 40°C.

Výber článkov pre domácnosť

Vzory na pletenie - pružné vzory

 

Vzory vhodné na pletenie šálov, nákrčníkov, začiatok rukáva či pulóvra... Určite ich poznáte. Každý z nás ich má na obchodovom či po domácky upletenom pulóvri.

Háčkujeme darčekové vrecúška

 

Už som pomaly začala chystať menšie väčšie vrecúška, do ktorých zabalím kolegyniam drobnosti a podstrčím im ich na Mikuláša. 

Vy ich však môžete použiť aj pri inej príležitosti. Aj k meninám či narodeninám alebo aj len tak, aby ste niekoho potešili. 

Háčkujeme podložku pod hrnce

 Už dlhšiu dobu - aj podľa našich článkov - vidíte, že recyklujeme staršie tričká. Striháme ich na bavlnu. Potom z nich pletieme či háčkujeme pomôcky do domácnosti.

Hľadať

Kalendár udalostí

Akcie

15
aug
Zámok Schloss Hof Rakúsko

Odkazovač

Viktor Selecký

Za výborný prospech a vzorné správanie.

24/06/2019 - 11:22
Andrea Musu

Ďakujem, pracovné listy rada použijem :)

23/05/2019 - 13:13 1
silbod

Ďakujeme priatelia. Budeme sa snažiť aj ďalej pridávať pekné a kvalitné...

24/04/2019 - 07:03 1
Šofranková

Ďakujem za pracovné listy, ktoré mi pomáhajú vo vyuč. procese.:D

23/04/2019 - 17:41
Hamašová

Už zase sme si čosi stiahli na precvičenie :) Ďakujeme ;)

07/04/2019 - 18:02
Gaál

Super pracovné listy, ďakujem!:)

02/04/2019 - 08:56
Jančovičová

Súhlasím

31/03/2019 - 18:40
Drahomíra

Krásna stránka :) Ďakujem ;)

30/03/2019 - 12:56 1
silbod

Krásne ste upravili stránku. Je živšia. Taká sviežejšia. Nehc sa darí.

16/03/2019 - 19:06
Maja

Tu môžete nechať krátky odkaz :)

16/03/2019 - 15:57

Zrušiť

Výstavy

16
júl
Primaciálny palác, Bratislava

Partneri

Výber z galérie

pre ôsmakov
výrazy pre devi...
Slávnostné pres...
boy
Usporiadanie pr...
Tekvica
malý
slovné úlohy
Porovnávanie 1
matematika so s...
hrášok
Číselný rad 2