Výber článkov pre deti

Tvoríme z papiera

Tvorenie z papiera, farebných papierov či výkresov sa javí ako najlacnejšia zábava pre deti v mladšom školskom veku. Pritom práve pri tomto tvorení žiaci získavajú výborné skúsenosti o rovinných útvaroch či telesách. Rozvíjajú si priestorovú predstavivosť, trpezlivosť. Dôležité je tiež, že musia dodržiavať postupnosť krokov, inak by vytvorili niečo iné.

Námestie

Postavili sme jeden domček, ale to nám nestačilo. Pridali sme k nemu ďalšiu podložku a na ňu sme postavili mlyn, aby ten domček nebol osamelý. Využili sme aj našich nových panáčikov. Rozostavili sme ich na ulici pred domom.

Tvoríme na jar

Jarné tvorenie už máme v škole či v škôlke aj doma v plnom prúde. Musíme sa s deťmi zabaviť aj vyzdoviť byt či triedu v jasných a svetlých farbách. Už je určite po zime a chceme to dať najavo.

Ponúkame vám námety pre starších škôlkárov i mladších školákov. Deti si precvičia strihanie, lepenie i obklesľovanie a maľovanie.

Maska na karneval BIELA VÍLA

Je to typ na masku pre menšie dievča.

Pulóver pre chodiacu bábiku

Pulóver zo zbytkov vlny pre chodiacu bábiku výšky 80 cm.

Výber článkov pre domácnosť

Háčkujeme a pletieme papučky pre bábätko

Dnes budeme háčkovať malú papučku pre asi tromesačné bábätko. Možno Vám skôr bude pripadať ako ponožka. Aj mne sa tak viac javí. 

Háčkujeme z priadze Bambino háčikom 3,5 celú papučku. Podrážku však môžete háčkovať aj na háčiku č. 3. Bude pevnejšia a papučka bude lepšie držať tvar. Nemyslím si, že tak malé bábätko potrebuje pevnú podrážku. Podľa mňa má v tomto prípade papučko-ponožka skôr plniť účel zahriatia nožičky. 

Pletieme vrecúška na sušenú levanduľu

Každý rok suším levanduľu. Niekedy jej jej viac, inokedy menej. Každý rok potom vyrábame vrecúška, do ktorých ju balíme, aby sme v auguste a na jeseň rozdali meninové a narodeninové darčeky. Tento rok nie je inak. Tiež majstrujeme. Dnes sme sa rozhodli nielen pliesť, ale aj trochu vyšívať. Ak sa to dá tak nazvať. Lebo vyšívať na tak tenkú pleteninu je náročné. 

Pletieme papučky pre bábätko

No možno sú to skôr ponožky, lebo podrážka je len jemná. Ale to je asi jedno. Bábätko ich bude potrebovať na zakrytie nožičiek, keď sa odkope, aby boli v teple. Nebude v nich chodiť.

Ponúkame postup pletenia papučiek na 4 - 6 mesiacov. Popis pletenia sme oživili fotografiami.  

Hľadať

Odkazovač

Maja

Zelená šipka sa zobrazí len pre prihlásených. Boli ste prihlásená? (Z odkazovača to nevidím.)

08/12/2021 - 09:40
AntoniaM

Dobry den, rovnako mi nejdu stiahnut pracovne listy HRAME SA S CISLAMI pre tretiakov. Ta ikonkaso zelenou sipkou sa pri otvoreni jednotlivych pracovnych listov nezobrazuje.

08/12/2021 - 09:14
Maja

Na stiahnutie treba kliknúť na ikonku so zelenou šipkou pri obrázku (iba pre prihlásených). Napíšte cez kontaktný formulár, čo presne vám nejde otvoriť, či vytlačiť.

07/12/2021 - 09:07
Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35 1
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2

Zrušiť

Partneri

Výber z galérie

slivka
Pes
Girlanda s motí...
zväčši
Vpísaná kružnic...
zima_omalovanky...
súradnicový sys...
Vybrané slová
osová súmernosť
pocty_2
Vianočný pozdra...
Pochvala od tri...