Šarkaniáda

Udalosti
Dátum: 30.9.2017 13:00 - 18:00

Miesto: Zámok Schloss Hof  |  Mesto: Schloßhof, Rakúsko

ovládnu od 13:00 hod. rafinované lietajúce stroje.

Slávnostná lúka na barokovom statku je východiskovým bodom pre sugestívne putovanie časom a pre príbeh o 3-tisícročnej histórii konštruovania šarkanov. Pri tomto nebeskom divadle budete môcť obdivovať tradičné ázijské papierové šarkany aj drahé, umelecky prepracované a ozdobené exempláre zhotovené podľa barokového štýlu, ako aj futuristicky pôsobiace high-tech prístroje zo sklených vláken a umelej hmoty. Počas asi 3-hodinového predvádzania letov Vás budú sprevádzať členovia „One Sky – One World“, ktorí Vám poskytnú odborný výklad o najrozličnejších typoch a formách šarkanov a zorientujú Vás v historickom vývoji tejto umeleckej formy.

V plnej sile smerom hore! – to je heslo napínavej tímovej súťaže, pre ktorú si všetci návštevníci z jednoduchého materiálu zhotovia šarkany a vypustia ich na oblohu. V rámci akčných medzihier sa prítomní profesionáli so svojimi ázijskými bojovými šarkanmi z Japonska a Indie postarajú o vzrušujúce duely na oblohe.

Najmladší hostia sa určite potešia cukríkovému drakovi, ktorý sa preženie oblohou a rozhodí nad slávnostným areálom svoje sladké bremeno. Dovtedy si deti môžu v stodole v rámci výtvarného workshopu navrhnúť pod vedením odborníkov svoje vlastné lietacie umelecké diela a pomaľovať ich pestrými farbičkami alebo olejovými kriedami. Na slávnosť si samozrejme môžete priniesť aj svoje vlastné šarkany. Kto by sa len náhle a spontánne rozhodol, že sa chce zúčastniť na nebeských formáciách alebo si v lietacích pretekoch zmerať sily s profesionálmi, môže si vybrať z pestrej ponuky šarkanov v zámockom obchode a zakúpiť si vlastný lietajúci stroj.

Či už prídete s vlastnoručne vyrobenými papierovými šarkanmi, lietajúcimi umeleckými objektami alebo vzdušnými 3-dimenzionálnymi konštrukciami – slávnosť púšťania šarkanov na zámku Schloss Hof Vám pri optimálnych poveternostných podmienkach zaručí veselé divadlo na jesennej oblohe.

 

Adresa:
Schloßhof 1
2294 Schloßhof, Rakúsko

 

Mapa:


 

Všetky termíny:


  • 30.9.2017 13:00 - 18:00

 

Hľadať

Kalendár udalostí

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
5
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
20
21
22
23
26
28
29
30

Akcie

19
nov
Zámok Schloss Hof
-
Schloßhof

25
nov
Centrum rodiny

27
nov
Čajovňa Symetria Devínska Nová Ves

Výstavy

19
nov
Schloss Hof a Schloss Niederweiden
-
Schloßhof

19
nov
Poštovní muzeum, Nové mlýny 2, Praha 1 (Česká republika)

Partneri