Knižka o Slovensku pre mladších školákov

Vážené pani učiteľky 1. stupňa, milí rodičia menších školákov, možno starí rodičia,

ponúkame vám novú knihu pre deti mladšieho školského veku – Výlety s Betkou Abecedkou + CD ku knihe.

Aj my z www.dobre-napady.sk vám knižku odporúčame. Je vhodná ako darček k sviatku, možno za výborné známky na vysvedčení. 

Kniha je primárne orientovaná na zoznamovanie detí s písmenami slovenskej abecedy, podporu rečového prejavu a poznávanie Slovenska.
Autorkou knihy je Mária Valová (riaditeľka MŠ Ostrov pri Piešťanoch), ktorá zúročila v tejto knihe svoje 40-ročné pedagogické skúsenosti a tiež svoje vlastenecké cítenie.
Kniha je rozdelená do dvoch častí (prvú časť tvoria reálne fotografie a básne s ilustráciami, druhú časť knihy tvoria registre, slovník ľudových pojmov a svet farieb Betky Abecedky)
Prečo je táto kniha výnimočná

- 35 písmen slovenskej abecedy – 33 básní a 2 piesne pútavo zoznamujú deti s mestami, hradmi, chránenými rastlinami, kvetmi, živočíchmi, riekami, jazerami, pohoriami, významnými ľudovými hrdinami a osobnosťami Slovenska, i s ľudovými tradíciami. Pre deti vybrala autorka to najpútavejšie zo Slovenska. Veršíky nenásilnou formou budujú vzťah a vlastenecké cítenie dieťaťa ku Slovensku. Všetky témy básní v knihe sú v súlade s osnovami regionálnej výchovy na 1. stupni ZŠ.
- Celou knihou sprevádza deti Betka Abeceda – kamarátka v ich veku.
- Básne sú zamerané na podporu rečového prejavu (možnosť využiť aj v odbore logopédia) – zamerané na precvičovanie jednotlivých samohlások a spoluhlások, sú výnimočné z hľadiska skladby viet. Sú zamerané na rozvoj slovnej zásoby, predčitateľskú gramotnosť, každá báseň dôsledne precvičuje prezentované písmeno abecedy.
- Básne tvoria krátke veršované príbehy riekankového charakteru, ktoré si deti ľahko zapamätajú.
- Kniha je zaujímavou kombináciou veršovaného textu, ilustrácií blízkych deťom a reálnych fotografií (ľavá strana poskytuje reálny obraz a pravá strana umeleckú ilustráciu s básňou).
- Kniha je originálne ilustrovaná – básne okrem ilustrácií poskytujú pohľad na rôzne druhy a typy písaného i tlačeného písma (použitých cca 40 rôznych typografických druhov písma).
Druhú časť knihy tvoria:

- registre vecí, ktoré sa vyskytujú v básňach a poskytujú stručný a výstižný opis (register rastlín, kvetov, stromov, register živočíchov Slovenska, register riek, jazier a pohorí, register významných osobností, register miest, dedín a historických pamiatok Slovenska.
- Svet farieb Betky Abecedky (pomenovanie farby s prirovnaním k opisovaným reálnym veciam na fotografiách alebo ilustráciách v básňach). Register farieb s použitím písmen abecedy ponúka ľahšiu orientáciu v knihe a tiež väzbu medzi farbami v jednotlivých veršoch a registrom opisovaných vecí v druhej časti knihy. Kniha poskytuje nielen základnú paletu farieb, ale aj ich odtieňov s pomenovaním.
- Slovník ľudových výrazov (kniha rozširuje slovnú zásobu dieťaťa najmä v oblasti ľudových pojmov)
Súčasťou knihy je CD:

- Básne na CD recitujú interpreti rôznych vekových kategórií - deti vo veku 6 až 9 rokov, pani učiteľky, školené hlasy profesionálnych umelcov, až po 82-ročnú pani učiteľku. Deti si budú môcť vypočuť spolu 11 rôznych typov hlasov.
- Básne sprevádzajú krásne hudobné motívy – najmä fujarové sklady, rôzne ľudové nástroje – fujara, gajdy, píšťalky, harmonika, cimbal, husle, ale i hudobné motívy svetovej hudobnej tvorby. Hudobné motívy sú taktiež citlivo vyberané vzhľadom na prezentované oblasti Slovenska (terchovská muzika, podpoľanie,...).
Ukážky z básní na CD si môžete vypočuť na našej webovej stránke tu:
http://www.panucitel.sk/produkt/vylety-s-betkou-abecedkou-2/

Kniha prešla posudzovaním a pripomienkovým konaním MŠ VVaŠ SR a MPC Bratislava, jej umeleckú hodnotu ocenil i Fond na podporu umenia.
Kniha poskytuje pre deti množstvo zaujímavých a pútavo slovne i výtvarne prezentovaných informácií o Slovensku a pre pani učiteľky námety na množstvo edukačných aktivít. Knihu využijete na hodinách SJ, HV a regionálnej výchovy a prírodopisu.

 

Okrem knihy a CD ponúkame na predčitateľskú gramotnosť:

- laminované karty – súbor 37 písmen slovenskej abecedy vo farbách Betky Abecedky. Karty sú laminované, veľkosť 7 x 10 cm. Odporúčame zakúpiť dve (tri súbory) abecedy, pretože niektoré názvy básní obsahujú viac písmen z toho istého druhu.
Cena knihy + CD ku knihe: 16,00 EUR

Pri zakúpení 3 a viac kusov: 15,00 EUR
Súbor laminovaných písmen abecedy: 9,00 EUR

Pri zakúpení 3 a viac kusov: 8,00 EUR

 

Objednávky prijíma pani Mgr. Renata Kubovčíková

MUSICA LITURGICA, s. r. o.
Šafránová 5, 811 02 Bratislava
tel.: 02/6436 5904, 0903/936 258, 0903/717 567
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www.panucitel.sk

Hľadať

Kalendár udalostí

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
31

Akcie

25
mar
Centrum rodiny, Bazovského 6, Bratislava

25
mar
Centrum rodiny, Bazovskeho 6, Bratislava

30
mar
Zámok SchlossHof Rakúsko

01
máj
Zámok SchlossHof Rakúsko

04
máj
Zámok SchlossHof Rakúsko

Odkazovač

silbod

Krásne ste upravili stránku. Je živšia. Taká sviežejšia. Nehc sa darí.

16/03/2019 - 19:06 1
Maja

Tu môžete nechať krátky odkaz :)

16/03/2019 - 15:57 1

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri