Cesta do minulosti na zámku Schloss Hof

Zámok Schloss Hof: 5. júla poteší slovenských návštevníkov špeciálny program
Hľadáte inšpiráciu na letný výlet? Zámok Schloss Hof, ktorý sa rozprestiera neďaleko Bratislavy, pozýva návštevníkov zo Slovenska prežiť sviatočný deň plný unikátnych zážitkov a príjemného relaxu v objatí prírody. 5. júla je pre slovenských návštevníkov pripravený extra program.

Cesta do minulosti so slovenským lektorom

Ak patríte medzi milovníkov histórie, určite si nenechajte ujsť možnosť zúčastniť sa prehliadky zámku so slovenským lektorom. Prehliadková trasa vás zavedie do prepychových interiérov, kde môžete obdivovať obytný apartmán princa Eugena Savojského, skvostné komnaty cisárovnej Márie Terézie či slávnostnú sálu s hodnotnou výzdobou. Neopakovateľnú atmosféru života na zámku obohacuje mimoriadna výstava s titulom „Princ Rudolf - syn cisárovnej Sisi". Stredobodom mimoriadnej výstavy, ktorá je umiestená v severnom krídle zámku Schloss Hof, je korunný princ Rudolf, jediný syn cisárovnej Alžbety. Vzácne exponáty úplne pohltia návštevníkov všetkých vekových kategórií. Stálu i mimoriadnu výstavu si môžete pozrieť aj individuálne. Aj vďaka popisným textom v slovenskom jazyku budete mať z návštevy výstav plnohodnotný zážitok.
Pre detských návštevníkov je pripravená špeciálna prehliadka so slovenským lektorom, ktorá je „šitá na mieru“ deťom a zaujme svojou nevšednosťou, pestrosťou a hravou formou. Deti sa vydajú na unikátnu exkurziu do minulosti, pričom sa môžu tešiť na pútavé priblíženie života v 18. storočí. O zábavu i učenie hravou formou je postarané.
Letná zábava a relax pre celú rodinu
70-hektárový zámocký areál Schloss Hof je miestom fascinujúcej histórie, pestrých zážitkov i prírodných krás. Doprajte svojim ratolestiam možnosť zajazdiť si na poníkoch či rozvíjať kreatívneho ducha počas tvorivých aktivít v Detskom a rodinnom svete v Bäckenhofe. Nielen deti ocenia možnosť vychutnať si pohľad na zámocký areál z koča. Príjemným spestrením sú aj pútavé ukážky remeselnej práce v autentickej dielni.
Po tom, ako si dosýta vychutnáte špeciálnu programovú ponuku, určite nevynechajte ani návštevu barokovej záhrady s pôsobivým uplatnením vodných a skulpturálnych prvkov, ktorá sa rozprestiera na ploche neuveriteľných 15 hektárov. Očaria vás tu romantické zátišia, pikniková lúka, 35 000 kvetín, tajomný labyrint a bludisko s vyhliadkovou plošinou. Myslíme aj na najmenších – zámocký areál zahŕňa idylický statok s kontaktnou zoo, dobrodružné ihriská, ihrisko s vodnými hrami a zážitkové okruhy, ktoré deťom ponúkajú bohaté možnosti trávenia voľného času.
Za krásnymi miestami nemusíte cestovať ďaleko. „Na skok“ od Bratislavy na vás čaká fascinujúci svet baroka. Stačí len prísť a objavovať.Tip: 20. - 23. a 27. - 30. augusta návštevníkov očarí Baroková vodná show na zámku Schloss Hof. Tešiť sa môžete na 20 metrov vysoké vodné fontány, ušľachtilé kone, úžasné tanečné i akrobatické výkony a pútavé spojenie skvelej hudby, bubnovania a spevu.

Termín:    5. 7. Špeciálny program pre slovenských návštevníkov | zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10:00 do 18:00 hod.
Miesto:    Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof

www.schlosshof.at/sk

Hľadať

Kalendár udalostí

Odkazovač

silbod

Marginean Camelia, aké pracovné listy by ste potrebovali?

19/09/2020 - 09:09
Marginean Camelia

Chcela by som pracovné listy.

19/09/2020 - 04:48
Marginean Camelia

Chcela som pracovné listy. Dakujem!

19/09/2020 - 04:47
silbod

Iveta, pracovné listy si môžete stiahnúť po prihlásení sa. Môžete ich používať na nekomerčné účely. A nesmiete odstraňovať logo.

11/09/2020 - 14:18
Iveta

Dobrý deň,
prosím Vás je možne si stiahnut listy pre deti?

11/09/2020 - 11:41 1
silbod

Pani lacova.m nálepky máme tu https://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/etikety-nalepky Zatiaľ to boli na lekváre, darčeky alebo zošity.

18/06/2020 - 14:09 1
lacova.m

hladam nalepku baza

18/06/2020 - 13:55
silbod

Petra, napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., cez odkazovač sa to nedá riešiť... U nás nie je podmienka byť pracovníkom školy.

14/05/2020 - 14:48 1
Petra

Dobrý deň. Zaregistrovala som sa ako súkromná osoba. Bez školy. Chcela som pracovné listy. Prišiel mail na aktiváciu, ale nejde mi to.
Petra

14/05/2020 - 11:28
silbod

Vanda, musíte si nájsť na konkrétnom náhľade prac.listu vpravo dolu zelenú šípku a na ňu kliknúť. Pracovný list sa Vám vo formáte JPG alebo PNG. Potom yvtlačíte.

06/05/2020 - 13:02 1

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri