Matematická súťaž pre bystré hlavy - Maksík

MAKSÍK – obľúbený kamarát druhákov, tretiakov a štvrtákov na ZŠ prichádza s novinkou. Vydáva MAKSÍKoviny plné príbehov s celého sveta a hlavne zaujímavých matematických úloh. MAKSÍK je rozprávkovým sprievodcom detí po svete matematiky. Päťkrát do roka im pošle noviny s matematickými úlohami. Jeho hlavným cieľom je presvedčiť deti, že čítať s porozumením, rozmýšľať a hľadať riešenie môže byť spojené so zábavou.
Navyše im dáva šancu prejaviť svoju tvorivosť nielen v matematike, ale aj vo vymýšľaní príbehov a kreslení obrázkov, ktorými sú úlohy ilustrované. Veríme, že aj pre Vás bude inšpiráciou a pomocníkom pri rozvíjaní logického myslenia a tvorivosti Vašich žiakov.

 MAKSÍKa si obľúbili nielen deti, ale aj ich rodičia a učitelia:

 

 Vďaka za všetkých 5 sérií, bolo v nich veľa zaujímavých úloh, ktoré povzbudili rozmýšľanie.

 Rasťo Halamiček, otec

 

 Ďakujem za celých 5 kôl, 10 mesiacov a more trpezlivosti. Podieľala som sa prvýkrát, ďakujem za novú skúsenosť a   možnosť venovať sa šikovným matematickým hlavičkám. 

 Ľudmila Vargová, ZŠ Drábova, Košice

 

 Ďakujeme za zaujímavé úlohy počas celého roka. Mame radi všetky vaše súťaže a úlohy. Tešíme sa na nove zadania.
Buzeková, mama

 

 


Úlohy 1. kola sú už v školách aj na stránke maksik.sk. Termín prihlásenia do súťaže a odovzdania odpovedníkov 1. kola je 29. september 2020.

V minulom školskom roku cestoval MAKSÍK po Krajine zázrakov. Spolu so zážitkami z ciest im poslal aj takúto úlohu: 

Pochod mačiek

Kocúr v čižmách pre nás pripravil slávnostné uvítanie. Najprv sme si pozreli mačací tanec, potom vystúpenie kúzelníka Fúzika a nakoniec za zvuku fanfár pochodovali farebné mačky. Pozorovali sme ich z veže. V každom rade aj stĺpci bolo 8 mačiek. Zoradili sa tak, aby sa ich farby v radoch aj stĺpcoch pravidelne striedali. Keď som ich fotil, práve prechádzali popod obrovský farebný slnečník (obrázok).
Koľko bolo počas fotenia úplne zakrytých
a) hnedých mačiek?
b) bielych mačiek?
c) sivých mačiek?
Úplne zakryté sú tie mačky, z ktorých nevidno ani len uško, chvostík alebo fúziky.

 

 

Hľadať

Kalendár udalostí

Odkazovač

silbod

Marginean Camelia, aké pracovné listy by ste potrebovali?

19/09/2020 - 09:09
Marginean Camelia

Chcela by som pracovné listy.

19/09/2020 - 04:48
Marginean Camelia

Chcela som pracovné listy. Dakujem!

19/09/2020 - 04:47
silbod

Iveta, pracovné listy si môžete stiahnúť po prihlásení sa. Môžete ich používať na nekomerčné účely. A nesmiete odstraňovať logo.

11/09/2020 - 14:18
Iveta

Dobrý deň,
prosím Vás je možne si stiahnut listy pre deti?

11/09/2020 - 11:41 1
silbod

Pani lacova.m nálepky máme tu https://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/etikety-nalepky Zatiaľ to boli na lekváre, darčeky alebo zošity.

18/06/2020 - 14:09 1
lacova.m

hladam nalepku baza

18/06/2020 - 13:55
silbod

Petra, napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., cez odkazovač sa to nedá riešiť... U nás nie je podmienka byť pracovníkom školy.

14/05/2020 - 14:48 1
Petra

Dobrý deň. Zaregistrovala som sa ako súkromná osoba. Bez školy. Chcela som pracovné listy. Prišiel mail na aktiváciu, ale nejde mi to.
Petra

14/05/2020 - 11:28
silbod

Vanda, musíte si nájsť na konkrétnom náhľade prac.listu vpravo dolu zelenú šípku a na ňu kliknúť. Pracovný list sa Vám vo formáte JPG alebo PNG. Potom yvtlačíte.

06/05/2020 - 13:02 1

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri