MAKSÍK – matematická súťaž pre bystré hlavy

 

MAKSÍK je už 13 rokov rozprávkovým sprievodcom druhákov, tretiakov a štvrtákov na ZŠ po svete matematiky. Päťkrát do roka im posiela MAKSÍKoviny s príbehmi a zaujímavými matematickými úlohami. Jeho hlavným cieľom je presvedčiť deti, že čítať s porozume­ním, rozmýšľať a hľadať riešenie môže byť spojené so zábavou. A nielen to! Dáva im šancu prejaviť svoju tvo­ri­vosť nielen v matematike, ale aj vo vymýšľaní príbehov a kreslení obrázkov, ktorými sú úlohy ilustrované.

Úlohy 1. kola sú už v školách aj na stránke maksik.sk. Termín prihlásenia do súťaže a odovzdania odpovedníkov 1. kola je 28. september 2021. 

MAKSÍKa si obľúbili nielen deti, ale aj ich rodičia:

Ďakujeme za krásne úlohy, ktoré syna opäť pobavili a rozpálili jeho šikovnú hlavičku logickým uvažovaním.

Danka Rumanovská

Ďakujem tímu Maksíka za námahu, ktorú si robíte s prípravou a vydávaním úloh. Musím povedať, že po dlhom čase sa syn púšťa so záujmom do niečoho vzdelávacieho. Je to obdivuhodné a záslužné zároveň, takže Vám držím palce aj do ďalších vydaní.

Erik Daubner

 

 

Vlani MAKSÍK cestoval po celom svete. Takéto úlohy poslal deťom z Austrálie a z Afriky:

BUMERANGY

Náčelníkovi kmeňa Burungov sa narodil syn Mungo. Súčasťou oslavy bola súťaž v hode bumerangom na cieľ. Ako zahraničný novinár som dostal šancu súťažiť. Každý súťažiaci hádzal bumerangom inej farby. Môj bol zelený. Luke mal biely, Evan žltý, Teo červený, Danny modrý a Rami hnedý bumerang. Na obrázku vidíš naše bumerangy v cieli. V akom poradí sme ich hádzali?

SUPER ZEBRA

Kto by si myslel, že získať titul Super zebry je jednoduché, veľmi sa mýli. Prvé tri súťažné disciplíny boli beh na 100 metrov, trasenie hrivou a skok do diaľky. Po nich sa do finále sa dostali zebry Zara, Runa, Kaja a Biba. Poslednou disciplínou bola súťaž krásy. Zvíťazila zebra s najväčším počtom pruhov na tele.

  • Zara mala o 7 pruhov viac ako Runa.
  • Runa mala o 13 pruhov menej ako Biba.
  • Kaja mala o 9 pruhov viac ako Zara.

V akom poradí skončili finalistky?

 

 

Hľadať

Odkazovač

silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2
Kavalková

Ďakujem za registráciu ?

22/09/2021 - 07:29 1
silbod

Anka, po prihlásení na stránku, si daný obrázok stiahnite pomocou zelenej šípky v pravom dolnom rohu do svojho počítača. Z počítača vytlačíte.

21/06/2021 - 18:55 1
Anka

Dobrý deň v časti etikety a nálepky sa napr. vybraný obrázok nedá uložiť na tlač A4.

21/06/2021 - 10:12
Maja

Reklamy nám pomáhajú financovať beh stránky a sú automatické, záleží aj od vašich nastavení (prehliadač, google, cookies) ako sa zobrazia.

03/05/2021 - 18:12

Zrušiť

Partneri