MAKSÍK – matematická súťaž pre bystré hlavy

 

MAKSÍK je už 13 rokov rozprávkovým sprievodcom druhákov, tretiakov a štvrtákov na ZŠ po svete matematiky. Päťkrát do roka im posiela MAKSÍKoviny s príbehmi a zaujímavými matematickými úlohami. Jeho hlavným cieľom je presvedčiť deti, že čítať s porozume­ním, rozmýšľať a hľadať riešenie môže byť spojené so zábavou. A nielen to! Dáva im šancu prejaviť svoju tvo­ri­vosť nielen v matematike, ale aj vo vymýšľaní príbehov a kreslení obrázkov, ktorými sú úlohy ilustrované.

Úlohy 1. kola sú už v školách aj na stránke maksik.sk. Termín prihlásenia do súťaže a odovzdania odpovedníkov 1. kola je 28. september 2021. 

MAKSÍKa si obľúbili nielen deti, ale aj ich rodičia:

Ďakujeme za krásne úlohy, ktoré syna opäť pobavili a rozpálili jeho šikovnú hlavičku logickým uvažovaním.

Danka Rumanovská

Ďakujem tímu Maksíka za námahu, ktorú si robíte s prípravou a vydávaním úloh. Musím povedať, že po dlhom čase sa syn púšťa so záujmom do niečoho vzdelávacieho. Je to obdivuhodné a záslužné zároveň, takže Vám držím palce aj do ďalších vydaní.

Erik Daubner

 

 

Vlani MAKSÍK cestoval po celom svete. Takéto úlohy poslal deťom z Austrálie a z Afriky:

BUMERANGY

Náčelníkovi kmeňa Burungov sa narodil syn Mungo. Súčasťou oslavy bola súťaž v hode bumerangom na cieľ. Ako zahraničný novinár som dostal šancu súťažiť. Každý súťažiaci hádzal bumerangom inej farby. Môj bol zelený. Luke mal biely, Evan žltý, Teo červený, Danny modrý a Rami hnedý bumerang. Na obrázku vidíš naše bumerangy v cieli. V akom poradí sme ich hádzali?

SUPER ZEBRA

Kto by si myslel, že získať titul Super zebry je jednoduché, veľmi sa mýli. Prvé tri súťažné disciplíny boli beh na 100 metrov, trasenie hrivou a skok do diaľky. Po nich sa do finále sa dostali zebry Zara, Runa, Kaja a Biba. Poslednou disciplínou bola súťaž krásy. Zvíťazila zebra s najväčším počtom pruhov na tele.

V akom poradí skončili finalistky?