Odporúčame učiteľom prvého stupňa

Milí kolegovia učitelia,

odporúčam vám zapojiť svoje deti v triede ako aj vašu školu do súťaže VŠETKOVEDKO.

Čo robí kartograf? Koľko zvierat sa skrýva v slove myšlienka? Načo používame skener? Jedáva veverička mäso? Kedy spievame koledy? Ktorá planéta je k Zemi najbližšie? Kedy máme najkratší tieň?

Odpoveďami na podobné otázky dokazujú deti v súťaži VŠETKOVEDKO,

čo všetko vedia o svete. Robia to s radosťou, chcú získať hrdý titul, diplom, peknú cenu a ani nezbadajú, ako veľa sa pritom naučia. Získajú aj dôležitú skúsenosť pre ďalšie štúdium – pracujú s testom, musia v správnej chvíli a v určenom čase podať čo najlepší výkon. Všetky tieto skúsenosti zužitkujú pri pohovoroch do školy či Testovaní 5.

 

VŠETKOVEDKO je vedomostná súťaž pre druhákov, tretiakov, štvrtákov a piatakov na základnej škole, ktorí chcú zabojovať o titul „najmúdrejšieho medzi najbystrejšími“. Doteraz sa do súťaže zapojilo viac ako 61 000 detí.

Otázky sú zo všetkých oblastí, s ktorými sa deti doteraz stretli – vlastiveda, prírodoveda, slovenský jazyk, anglický jazyk, matematika, hudobná, výtvarná, dopravná a informatická výchova... Na stránke www.vsetkovedko.sk sú podrobné informácie o súťaži. Priamo tam si každý môže ešte pred súťažou zadarmo vyskúšať svoje schop­nosti na podobnom teste.

 

O titul VŠETKOVEDKO sa bude bojovať 1. decembra 2016.

 

Deti sa do súťaže môžu prihlásiť v škole do 27. októbra 2016.

 

 

Súťaž sa teší veľkej obľube medzi žiakmi, učiteľmi aj rodičmi, o čom svedčí pár postrehov:

 

Deti si overia nadobudnuté vedomosti, čítanie s porozumením, rozvíjajú logické myslenie a správny úsudok a ešte sa aj pripravia na testovanie v 5 ročníku.“

Súťaž bavila aj slabších žiakov, dokonca ich motivovala k učeniu :-).“

Úlohy použijeme aj na hodinách na spestrenie vyučovania.“

 

Na ukážka jedna úloha zo štvrtáckeho testu:

ďalšie podrobnosti o súťaži nájdete na www.vsetkovedko.sk

 

Hľadať

Odkazovač

Maja

Zelená šipka sa zobrazí len pre prihlásených. Boli ste prihlásená? (Z odkazovača to nevidím.)

08/12/2021 - 09:40
AntoniaM

Dobry den, rovnako mi nejdu stiahnut pracovne listy HRAME SA S CISLAMI pre tretiakov. Ta ikonkaso zelenou sipkou sa pri otvoreni jednotlivych pracovnych listov nezobrazuje.

08/12/2021 - 09:14
Maja

Na stiahnutie treba kliknúť na ikonku so zelenou šipkou pri obrázku (iba pre prihlásených). Napíšte cez kontaktný formulár, čo presne vám nejde otvoriť, či vytlačiť.

07/12/2021 - 09:07
Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35 1
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2

Zrušiť

Partneri