Hráme sa o guličky

Veru túto hru som sa nehrala už od svojho detstva. Až teraz, keď som cez veľkú prestávku so žiakmi vymýšľala na dvore aktivity.

 

Jednoduchá hra

Asi 4 - 6 hráčov vykope spolu jednu väčšiu jamku.
Každý hráč má rovnaký počet guličiek (asi 6 kusov). Jeden z hráčov si vloží všetky guličky do dvoch dlaní a z výšky približne 30 cm ich vhodí do jamky. Niektoré guličky v jamke zostanú, iné vyletia von. Potom v dopredu určenom poradí sa pokúšajú hráči prstom vsunúť do jamky. Ak sa hráčovi podarí do jamky vkotúľať guličku, kotúľa ďalšiu a ďalšiu. Ak sa mu nepodarí vkotúľať guličku dnu, ide ďalší hráč.
Hráči sa takto striedajú, kým sa guličky nedostanú dnu všetky. Potom hra začína odznova.
Táto hra je veľmi jednoduchá. Jej účelom je len nácvik práce s rukou a guličkou.

Preteky

Hrajú 4 - 6 hráči.

Hráči si vykopú tri jamky, ktoré spolu vytvoria rovnostranný trojuholník. Asi 2 metre od jednej strany trojuholníka si urobia štartovaciu čiaru. Hráči si urobia svoje poradie. Každý si zoberie jednu guličku.
Hráč si položí guličku na čiaru a rukou ju posunie smerom ku jamkám. Potom nasleduje ďalší hráč. V druhom kole si každý hráč posúva svoju guličku z cieľovej pozície z prvého kola. Úlohou hráčov je dostať svoju guličku do niektorej jamky na čo najmenší počet ťahov. Pričom musí dávať pozor, aby neposunul súperovú guličku do jamky, alebo smerom ku jamke, čí by súperovi pomohol k výhre.
Jednoduchá hra s nácvikom motoriky a presnosti.

Pyramída

Hrajú 4 hráči.

Každý hráč poskytne jednu guličku na postavenie pyramídy. Pyramída bude mať trojuholníkový základ a na ňom je postavená jedna gulička.
Okolo pyramídy urobia hráči kruh - čiaru v tvare kruhu s polomerom asi 2 m. Každý hráč si potom zoberie ešte jednu guličku a vyberie si miesto na čiare, odkiaľ sa snaží čo najskôr dostať ku pyramíde a zhodiť ju - podobne ako v predošlej hre.

gulicky

Hľadať

Kalendár udalostí

Akcie

04
mar
Centrum rodiny, Bazovskeho 6, Bratislava

04
mar
Centrum rodiny, Bazovského 6, Bratislava

30
mar
Zámok SchlossHof Rakúsko

01
máj
Zámok SchlossHof Rakúsko

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri