Hry pre deti vo veku 0-3 roky, 1.časť

Hod plným balónom balon
Čo precvičujeme: odhad vzdialenosti

 

Do balóna nasypeme 2 čajové lyžičky šošovice, nafúkame do potrebnej veľkosti a zaviažeme. Takto naplnený  balón je príjemný na držanie malým deťom, ľahko ho vedia uchopiť aj svojimi malými rúčkami. Hádzať môžme  do terča nakresleného na zemi, čím trénujeme odhad vzdialenosti. Ak aj vonku fúka mierny vietor,  naplnenému balóniku to nevadí :-) Rovnako môžeme túto hru nacvičovať na detskej oslave vo vnútri.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
prekazky  Preskakovanie prekážok
  Čo precvičujeme: koordinácia pohybu tela
 Na začiatok môžme malé deti nechať preskakovať nakreslenú čiaru na zemi alebo položený, napnutý špagát (švihadlo). Po zvládnutí prvej úrovne sa pokúsime zdvihnúť špagát niekoľko cm nad zem. Neskôr môžeme  použiť na preskakovanie loptu s priemerom podľa schopností preskakujúcich detičiek. Nechajte ich vyskúšať rozdiel medzi preskakovaním z miesta a z rozbehu. Určite to pre ne bude veľmi dobrá zábava.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hra na Popolušku fazula
Čo precvičujeme: jemnú motoriku, sústredenosť, pozornosť

Do väčšej misky nasypeme bielu a farebnú fazuľu, šošovicu, hrach a podobne. Premiešame a hra na  Popolušku sa môže začať :-) Spolu s dieťatkom triedime zeleninu podľa druhu do menších misiek. Pri  tejto hre si dieťa precvičuje svoju schopnosť sústrediť sa na rovnakú činnosť trvajúcu dlhší čas,  pozornosť pri vyberaní rovnakého druhu zeleniny a zároveň jemnú motoriku, keďže zelenina je malých  rozmerov.