Hráme sa na rozprávku: O medovníkovom domčeku

 

Ponúkame vám jednu z ucelených aktivít vhodných pre oslavy MDD, Deň otcov, firemné hry alebo dopoludňajšiu aktivitu do škôlky.

 

Vrámci hry je niekoľko aktivít, ktoré priamo súvisia s rozprávkou O medovníkovom domčeku. Na začiatku hracej zóny dostane dieťa kartičku s pomenovanými stanovišťami, ktoré musí prejsť alebo s aktivitami, ktoré musí prekonať, aby dostalo odmenu.

1. stanovište Hustý les

Ak máme trávnik s vysadenými stromami, necháme dieťa prebehnúť alebo preskákať, či preplaziť sa medzi stromami, aby získalo pečiatku na svoju kartičku. Ak stromy nemáme, alebo aktivity robíme pre zlé počasie v budove, potom môžeme na zem nakresliť, alebo poukladať rôzne stopy, kruhy, po ktorých musí dieťa preskákať, aby získalo pečiatku na svoju kartičku.

medovnikova_chalupa1

2. stanovište Kŕmenie zvieratok

Na trávnik poukladáme niekoľko zvieratok do kruhu. Do stredu položíme z papiera vystrihnuté alebo umelohmotné kúsky jedla. Úlohou dieťaťa je priradiť jednotlivé kúsky jedla zvieratkám. Potom dostane pečiatku na svoju kartičku. (Námet je od Pati.)

medovnikova_chalupa2 medovnikova_chalupa3

3. stanovište Oprava medovníkového domčeka

Na stenu pripevníme veľký kartónový model domu. Dieťa dostane do ruky kus obdĺžnikového kartónu. Ten pokreslí, prípadne popriliepa naň nejaké obrázky. Pomocou vedúceho stanovišťa potom svoj medovník prilepí na miesto, kde chce na domčeku. Dieťa dostane pečiatku do svojej kartičky. (Námet je od Mariky.)

medovnikova_chalupa4 medovnikova_chalupa5

4. stanovište Trénovanie hádzania ježibaby do pece

Pripravíme si kruhu alebo pneumatiku do zvislej polohy (zavesené na strome). Dieťa musí hádzať loptičky alebo iné predmety cez kruh. Vzdialenosť a predmet hádzania určuje vedúci stanovišťa podľa veku dieťaťa. Dieťa dostane pečiatku na svoju kartičku.

medovnikova_chalupa5

5. stanovište Zaváranie jahôd

Podľa námetu z našej stránky : http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/345-zavarame-s-detmi

Na vystrihnuté zaváraninové poháre necháme deťom nakresliť (alebo ak sa nám chcelo vystrihovať, nalepiť) jahody.

6. stanovište Koniec

Naplnenú kartičku a zavarené jahody donesie dieťa na posledné stanovište. Tam musí povedať ako skončí rozprávka O medovníkovom domčeku a dostane medovníček, ktorý si vyberie.

medovnikova_chalupa7

Kultúrne vložky na záver

medovnikova_chalupa8

Fotografie sú z akcie MDD v Materskom centre Macko v Bratislave - Dúbravke.

Hľadať

Kalendár udalostí

Odkazovač

stanislava kacmarikova

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

26/09/2020 - 20:13
silbod

Marginean Camelia, aké pracovné listy by ste potrebovali?

19/09/2020 - 09:09
Marginean Camelia

Chcela by som pracovné listy.

19/09/2020 - 04:48
Marginean Camelia

Chcela som pracovné listy. Dakujem!

19/09/2020 - 04:47
silbod

Iveta, pracovné listy si môžete stiahnúť po prihlásení sa. Môžete ich používať na nekomerčné účely. A nesmiete odstraňovať logo.

11/09/2020 - 14:18
Iveta

Dobrý deň,
prosím Vás je možne si stiahnut listy pre deti?

11/09/2020 - 11:41 1
silbod

Pani lacova.m nálepky máme tu https://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/etikety-nalepky Zatiaľ to boli na lekváre, darčeky alebo zošity.

18/06/2020 - 14:09 1
lacova.m

hladam nalepku baza

18/06/2020 - 13:55
silbod

Petra, napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., cez odkazovač sa to nedá riešiť... U nás nie je podmienka byť pracovníkom školy.

14/05/2020 - 14:48 1
Petra

Dobrý deň. Zaregistrovala som sa ako súkromná osoba. Bez školy. Chcela som pracovné listy. Prišiel mail na aktiváciu, ale nejde mi to.
Petra

14/05/2020 - 11:28

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri