Karnevalová maska AUTO

Keď som sa môjho 4-ročného syna pýtala, čím chce byť na karnevale - vymyslel si modré autíčko s usmiatou pusinkou, ktoré bude mať na hlave.

Tak sme si pripravili nasledovné: auto 1
Kartónová krabica
Farebné samolepiace fólie (dostali sme ich do daru v jednej reklamnej agentúre, boli to odrezky) Lepiaca páska, Nožnice, Kružidlo, pravítko, fixka, vyrezávač na papier 2x šnúrka na zaviazanie masky okolo brady, kúsok látky, pásik cca 4 cm široký (dĺžku odmeriate podľa hlavy dieťaťa)

Auto je vytvorene z 4 kartónových kusov:
2x bok
1x stredný diel v tvare dlhého obdĺžnika
1 x spodný diel "podvozok" v tvare obdĺžnika, do ktorého sme vyrezali
otvor na hlavu

Na kartón sme nakreslili obrysy auta z bočného pohľadu, vyrezali vyrezávatkom. Ďalej sme vytvorili taký istý kus, len zrkadlovo otočený. Stredný diel (začína sa pri predných svetlách...ide cez predné sklo, strechu, zadné sklo, ...až po zadnú poznávaciu značku) treba vymerať podľa šírky hlavy dieťatka. Odmerajte dieťatku hlavu priamkou "od ucha k uchu". Potom vyrežte dlhý kus, ktorý skrátite po prilepení na auto. Stredný diel sme postupne ohýbali a zároveň priliepali o bok auta. Po prilepení sme nadbytočný kus z dĺžky stredného dielu odstrihli. Prilepili sme druhý bok auta.

Vymerali a vyrezali sme spodný diel v tvare obdĺžnika. Do spodného dielu je potrebné vytvoriť otvor na hlavu a až potom tento diel prilepiť na auto. Kružidlom sme do stredu obdĺžnika nakreslili kruh, ktorého priemer bol len o par milimetrov menší ako šírka stredného dielu auta. Vyrezali sme vyrezávatkom najskôr kruhový otvor, ktorý sme potom ešte viac rozšírili do tvaru elipsy. Rozšírenie sme robili postupne, stále sme skúšali ako to pasuje na hlavu, správny tvar sa nám podarilo trafiť asi po piatom rozširovaní.
Potom sme spodný diel prilepili lepiacou páskou na auto.
Do otvoru na hlavu sme vlepili pásik z látky, aby maska na hlave dobre držala a nemala tendenciu prepadávať smerom dole.
Pre istotu sme pridali aj 2 šnúrky, ktoré sa zaväzujú pod bradou.....veď na karnevale sa tancuje, tak aby to nepadalo.

Nakoniec sme celé auto oblepili modrou samolepiacou fóliu (tiež 4 ks: dva boky, stred, spodok) A potom to je už len o fantázii: okná, oči, kolesá, vlasy, poznávacia značka s vlastnoručným podpisom......čo len budete chcieť.

Prajeme krásny karneval.

Paťko a Aďa

auto 2 auto 3

auto 4 auto 5

 

Hľadať

Kalendár udalostí

Akcie

04
mar
Centrum rodiny, Bazovskeho 6, Bratislava

04
mar
Centrum rodiny, Bazovského 6, Bratislava

30
mar
Zámok SchlossHof Rakúsko

01
máj
Zámok SchlossHof Rakúsko

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri