Obliečky na posteľ pre Barbie a Kena

Už máte doma drevenú posteľ pre Barbie alebo Kena? Nevadí, možno máte inú. Upleťte svojej bábike prikrývku a vankúšik, aby sa jej dobre spalo.

Našu posteľ nám z bukového masívu vyrobila chránená dielňa http://www.ayrton.sk/.

 

 


Vankúšik

Na ihlicu č.4 si nahodíme 18 očiek a upletieme 6 očiek hladko, 6 očiek obrátene a 6 očiek hladko. Z rubovej strany ako sa javia očká. Takto urobíme 10 radov.
Potom upletieme obrátene. Na lícovej strane prvých 6 očiek upletieme obrátene, druhých 6 očiek upletieme hladko a posledných 6 očiek zase obrátene. Z rubovej strany ako sa javia. Zase urobíme 10 radov.
Celý tento proces zopakujeme 3-krát.
Nakoniec upletený obdĺžnik prehneme na tretiny a zháčkujeme krátkymi stĺpikmi do tvaru vankúša.

Prikrývka

Na ihlicu č. 4 si nahodíme 30 očiek. Prvých 6 rado urobíme obrátenými očkami.
Pokračujeme tak, že vždy prvé tri a posledné 3 očká v rade pletieme obrátene a stredných 24 očiek pletieme vzorom z vankúša.
Pletenie zase ukončíme šiestimi radmi pletenými obrátene.
 Perinka

 
Nahodíme si na ihlice č. 3 36 očiek. Prvých 6 radov upletieme obrátene. Ďalej uplatieme 20 cm tak, že na lícovej strane prvé 3 a posledné 3 očká upletieme obrátene a stredné očká hladko. Rubovú stranu pletieme obrátene. Následne posledných 6 radov upletieme obrátene.
 

Vankúšik

Nahodíme si na ihlice č. 3 16 očiek. Prvé 4 rady upletieme obrátene. Ďalej uplatieme 5 cm tak, že na lícovej strane prvé 3 a posledné 3 očká upletieme obrátene a stredné očká hladko. Rubovú stranu pletieme obrátene. Následne posledné 4 rady upletieme obrátene.
Takto urobíme dva diely. Zošijeme ich a naplníme stočenými kusmi bavlny.

 

Periny v štýle patchwork

 
Ponúkam vám popis ako urobiť prikrývku pre Kena v štýle patchwork.

Vystrihneme si z dvoch farieb látky po tri štvorce s dĺžkou strany 10 cm. A začneme ich zošívať podľa postupu:
 

Priložíme na seba štvorce vždy každý inej farby. Nakreslíme si ceruzkou uhlopriečku. Okolo uhlopriečky štvorce prešijeme vo vzdialenosti polovice patky. Štvorce prestrihneme po ceruzkou nakreslenej uhlopriečke. Trojuholníky rozprestrieme a rozžehlíme. Prešijeme po zažehlenom. Dvojfarebné štvorce zošijeme do obdĺžnika. Okolo obdĺžnika obšijeme pásy široké 5 cm. Takýto farebný obdĺžnik zošijeme s rovnakým, ale čisto modrým.

 

Červené perinky

 
Potrebujeme: ihlice č. 3,5 a bavlnu na túto hrúbku, kus starého trička rovnakej farby ako je bavlna


deka

 
Na ihlicu si nahodíme 40 očiek. Upletieme 140 radov obrátene z oboch strán.
Na dvoch koncoch urobíme ozdobný okraj. Urobíme 5 retiazkových očiek, vpichneme do tretieho očka a v nasledujúcom rade potom urobíme v každom oblúčiku 6 dlhých stĺpikov.
 

vankúš

 
Na ihlicu si nahodíme 34 očiek a upletieme 120 radov obrátene z oboch strán. Potom pletenie prehneme a zošijeme do tvaru valca. Tričko poprehýbame a stočíme do tvaru valca. Stočené tričko vložíme do upleteného valca. Kraje potom omotáme a zviažeme bavlnou tak, aby nám vznikol "cukrík".
 

Hľadať

Odkazovač

Zuzka12

Dobrý deň, konečne som prihlásená, veľmi dobrá stránka

11/01/2022 - 18:19 1
Maja

Kamil, kvasinky cukor neprodukujú,v kvásku prebieha fermentácia - kvasenie.(V biochémii je úzko definované ako extrakcia energie zo sacharidov bez prítomnosti kyslíka.)

31/12/2021 - 18:24
Kamil

Cukor do kvasku
Naco kvasinky samé vytvárajú cukor asi pani nie je biologická ale tape co ju naucili

28/12/2021 - 21:54
Maja

Zelená šipka sa zobrazí len pre prihlásených. Boli ste prihlásená? (Z odkazovača to nevidím.)

08/12/2021 - 09:40
AntoniaM

Dobry den, rovnako mi nejdu stiahnut pracovne listy HRAME SA S CISLAMI pre tretiakov. Ta ikonkaso zelenou sipkou sa pri otvoreni jednotlivych pracovnych listov nezobrazuje.

08/12/2021 - 09:14
Maja

Na stiahnutie treba kliknúť na ikonku so zelenou šipkou pri obrázku (iba pre prihlásených). Napíšte cez kontaktný formulár, čo presne vám nejde otvoriť, či vytlačiť.

07/12/2021 - 09:07
Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52 1
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39

Zrušiť

Partneri