Pletieme a háčkujeme spoločenské šaty pre Barbie

 Už je tu o chvíľu jar a s ňou aj slávnosti jari aj Veľká noc a naša bábika musí mať nový šatník. Začali sme vymieňať veci v skrini bábiky a vymýšľať módu na tento rok.

Ponúkame vám návod na urobenie nových spoločenských šiat.

 

Model číslo 1

Potrebujeme: Ihlice č. 3,5 a háčik č. 3,5 a bavlnu príslušnej hrúbky

  

 Najprv si urobíme na ihliciach korzet. Pletieme hladko obrátene na 28 očiek asi 12 radov. v 13.-tom rade rozpletieme na dve 10-te a 18-te očko. A pletieme ako sa očká javia 5 radov. V nasledujúcom lícovom rade uzavrieme prvých osem očiek a v nasledujúcom rubovom uzavrieme tiež prvých 8 očiek. Upletieme ešte 2 rady na zvyšných očkách a pletenie uzavrieme. 

 

 Otočíme si pletenie a uháčkujeme sukničku. V prvom rade uháčkujeme v každom očku pletenia 2 dlhé stĺpiky. V druhom rade háčkovania uháčkujeme v každom treťom po dva dlhé stĺpiky - inak len po jednom dlhom stĺpiku. Potom už na sukničke háčkujeme v každom rade len po jednom dlhom stĺpiku. Posledný rad na sukničke ukončíme vejárikmi, aby sa nám háčkovanie netočilo.

   

 Uháčkujeme si ramienka na pridržanie šiat na pleciach. Urobíme si retiazku z 28 očiek. Na nej jeden rad krátkych stĺpikov a potom jeden rad vejárikov ako na ukončení sukničky. Na retiazke by sme mali mať teraz 7 vejárikov. 

 Šaty zošijeme v časti korzetu a prišijeme ramienka. 

  

Model číslo 2

Potrebujeme: ihlice č. 3,5 a háčik č. 3,5

Na ihlicu si nahodíme 28 očiek a pletieme 10 radov hladko-obrátene. Potom v nasledujúcom riadku rozpletieme 8-me očko na 3 a rovnako aj 18-te na tri. Ďalej pletieme hladko obrátene do dĺžky akú chceme. Potom zošijeme a pletený valec roztiahneme tak, aby zošitie bolo vzadu. A urobíme ramienka. Uháčkujeme 15 retiazkových očiek, potom na vrchu šiat urobíme 10 krátkych stĺpikov a zase urobíme 15 retiazkových očiek. 

        

Šaty krásne vytvarujú bábike postavu a so šatkou ešte lepšie pristanú bábike.

Hľadať

Kalendár udalostí

Akcie

21
jan
www.centrumrodiny.sk

30
jan
Quo Vadis v centre Bratislavy

16
feb
Čajovňa Symetria v Devínskej Novej Vsi

30
mar
Zámok SchlossHof Rakúsko

01
máj
Zámok SchlossHof Rakúsko

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri