Nohavicový kostým pre Barbie

 

Už doma chystáme pre naše bábiky jesenné oblečenie. Začali sme Barbie. Tentokrát sme sa rozhodli pre nohavice a modernú vestu.

 

 

Vestu háčkujeme polodlhými stĺpikmi do kruhu. Najprv si urobíme 4 retiazkové očká, ktoré uzavrieme do kruhu. V prvom okruhu urobíme najprv dva stĺpiky, potom 2 retiazkové očká, 2 stĺpiky, 2 retiazkové očká, 2 stĺpiky, 2 retiazkové očká, 2 stĺpiky, 2 retiazkové očká a ukončíme stiahnutím pevným okom. V ďalšom okruhu urobíme nad stĺpikmi stĺpiky a v retiazkových očkách 2 stĺpiky, 2 retiazkové očká, 2 stĺpiky. Celý okruh stiahneme pevným okom. V nasledujúcom okruhu urobíme otvory na ruky. Nad stĺpikmi urobíme stĺpiky. Nad protiľahlými dvomi retiazkovými očkami urobíme 6 retiazkových očiek. A nad druhou protiľahlou dvojicou urobíme ako v predošlom rade 2 stĺpiky, 2 retiazkové očká, 2 stĺpiky. V ďalšom okruhu robíme stĺpiky nad stĺpikmi. V šiestich retiazkových očkách urobíme 8 polodlhých stĺpikov. 
...

  

Nohavice začneme háčkovať na retiazke z 20 očiek. Prvé dva rady urobíme krátkymi stĺpikmi. V treťom rade urobíme už polodlhé stĺpiky a to v každom očku po dvoch. V nasledujúcom rade si rozdelíme háčkovanie na dve časti - dve nohavice. V ďalších radoch už budeme tiež robiť polodlhé stĺpiky. Každú časť uháčkujeme zvlášť a potom celé zošijeme a prišijeme gombík a dorobíme očko na zapínanie.

 

Hľadať

Kalendár udalostí

Akcie

21
jan
www.centrumrodiny.sk

30
jan
Quo Vadis v centre Bratislavy

16
feb
Čajovňa Symetria v Devínskej Novej Vsi

30
mar
Zámok SchlossHof Rakúsko

01
máj
Zámok SchlossHof Rakúsko

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri