Reštaurujeme starší stôl

Kamarátka Zuzka mi doniesla starší písací stolík.  Hneď mi aj poradila ako si môžem upraviť, aby bol krajší. Jej radu som využila s dcérou najbližšiu sobotu. Mala pravdu, teraz stolík výborne vyzerá.


Najprv sme ho celý vyšmirgľovali - zotreli celú vrchnú vrstvu. Potom sme dobre pretreli povrch vlhkou handrou, aby sme odstránili všetky prípadné šmirgľovance z povrchu. Nechali sme stolík pekne vysušiť.


Rozstrihali sme tielko zo 100%-tnej bavlny a pomocou oleja ponatierali celý stolík. Stolík začal chytať úplne inú farbu. Vznikla na ňom taká zvláštna patina. Nechali sme ho asi dve hodiny zaschnúť a natreli ešte jednou vrstvou oleja.
Nuž a teraz už len stolík zistiť ako poskladať, aby sa dal používať.Ak chcete takto majstrovať s napríklad škôlkárom, okrem hygienického zakrytia nosa použite aj nejaké staršie nedioptrické okuliare alebo ako sme to my kedisi robili - použili sme okuliate na plávanie - tie veľké. A tak si z majstrovania urobíte ešte aj príjemnú zábavu a všetko sa dieťaťu bude zdať ako chemický pokus.

Zuzka, ďakujeme za tip. Je to úžasné!