Námety na pracovné vyučovanie a výtvarnú výchovu

 

Škola je už tu. Niekde možno aj už v plnom prúde. Rozvrh hotový, deti chodia z učební do učební, už nachytali prvé známky. Popoludní majú už zapísané krúžky

Proste všetko ako má byť. A tak aj my sme tu znova s námetmi na tvorenie na prvom stupni základnej školy. Dnes na tému - lekárske paličky.

Lekárske paličky kúpime v lekárni či zdravotníckych potrebách aj v dobrej drogérii. A ako je našim zvykom, budeme používať naše obľúbené lepidlo - DUVILAX.

Obrázok na dvere či stenu

Paličky si poukladáme vedľa seba. Potom prilepíme duvilaxom priečne dve, prípadne tri paličky, aby sme zlepili tvar na obrázok. Necháme dobre vyschnúť, ale nie prudko niekde pri radiátore a podobne. 

     

Obrázok položíme obrátene a potrieme jednou až dvomi vrstvami bielej akrylovej farby. Necháme zase dobre zaschnúť. Potrieme duvilaxom a prilepíme vrchnú časť pekne servítky. Po zaschnutí môžeme zastriekať lakom na vlasy. 

A už len zavesíme na dvere detskej izby. 

 

Škatuľka na drobnosti

Odmeriame si paličky na veľkosť škatuľky. Zastrihneme nožnicami na prútie podľa nameranej časti. Škatuľku potrieme Duvilaxom a popriliepame paličky. Lepíme len po bokoch. Vrchné uzatváranie zostrihneme. Necháme zaschnúť. Potom popriliepame paličky aj na dne. Stále lepíme na povrchu škatuľky. A znova necháme zaschnúť.

    

Paličky potrieme asi dvomi vrstvami bielej akrylovej farby. Po vyschnutí prilepíme peknú servítku a na ňu zase prilepíme Duvilaxom gombíky či iné dekorácie.

Ak nemáte chuť priliepať servítku, môžete potrieť paličky aj len dvomi vrstvami bielej farby a nakoniec nejakou inou. Škatuľka bude jednoduchšia, ale aj tak pekná.

 

Poznámka

Je dôležité si uvedomiť, že práca je určená na niekoľko hodín a materiál je potrebné niekde v triede odkladať. My v škole to robíme tak, že v jeden deň si trochu poposúvame hodiny alebo si dáme za sebou výtvarnú a pracovné a nakoniec ešte dokončujeme v školskom klube. Je však veľmi potrebné takto s deťmi tvoriť. Učí ich to trpezlivosti a aj to, že nie všetko musí byť hŕ hotové.
A v takomto prípade ako je škatuľka sme dokonca deti nechali pracovať po dvojiciach nad jednou škatuľkou. Dielka, ktoré vznikli nesieme v októbri do domova dôchodcov, kde ideme na návštevu v rámci mesiaca úcty k starším.

 

Hľadať

Odkazovač

Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35 1
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2
Kavalková

Ďakujem za registráciu ?

22/09/2021 - 07:29 1
silbod

Anka, po prihlásení na stránku, si daný obrázok stiahnite pomocou zelenej šípky v pravom dolnom rohu do svojho počítača. Z počítača vytlačíte.

21/06/2021 - 18:55 1
Anka

Dobrý deň v časti etikety a nálepky sa napr. vybraný obrázok nedá uložiť na tlač A4.

21/06/2021 - 10:12

Zrušiť

Partneri