Skladáme z papiera

Skladanie z papiera či Skladačky z papiera bola pôvodná verzia sekcie tvorenie pre deti a s deťmi na našej stránke. Boli to jednoduché pracovné listy, ktoré napovedali rodičom a vychovávateľom čo a ako s deťmi môžeme vytvoriť. Je to tak povediac najstaršia časť dobre-napady.sk. Dnes si túto časť nášho webu pripomenieme.

Skladačky z papiera pôvodne vznikli ako námety na skladanie jednoduchých modelov - loďka, lietadielko, stíhačka a podobne. Keď som zistila, že deti v škole nevedia poskladať ani len lodičku ani parník. Neskôr sme sem pridali aj námety na blahoželacie pohľadnice a obálky či niečo ako papierový patchwork...

A už toho začalo pribúdať. Bolo dôležité podeliť túto časť. Preto tu nájdete škrabošky, girlandy, námety na tvorenie z roliet toaletného papiera, rôzne visačky a iné.

Neskôr na námet časti Skladačky z papiera vznikla časť Tvoríme s deťmi, kde sme už v článkoch začali lepšie popisovať námety na tvorenie a hranie sa s deťmi, lepšie sme prepájali námety.  Čo veľmi rýchlo ocenili naši návštevníci.

Autíčko na fotografii vzniklo tiež ako model pre dcérin projekt do školy. Najprv sme ho nakreslili v Skicári, vymerali a vytlačili na farebný tvrdší papier, pozliepali. Jeho maketu tiež nájdete v tejto sekcii.

Zastávame názor, že kreatívne tvorenie od nižšieho veku vedie k lepšej priestorovej predstavivosti, dôslednosti i trpezlivosti.

vejár

Dnes si ukážeme jednoduchý model na vejár. Nevadí, že je po lete. Aj takýto darček môžete neskôr urobiť k narodeninám či pod stromček kamarátovi alebo aj starým rodičom.

  

Z papierového taniera alebo z pevnejšieho výkresu vystrihneme tvar podobný ako vidíme na obrázku. Potom prilepíme lepidlom Duvilax na drevo lekárske paličky, ktoré budú predstavovať rúčku. Napelíme servítku alebo pokreslíme alebo proste len prefarbíme na inú farbu či necháme biely. Podľa vlastného vkusu.

Ďalšie námety na skladanie z papiera nájdete v podsekcii Skladačky z papiera https://www.dobre-napady.sk/pre-deti/skladacky-z-papiera

 

 

Hľadať

Odkazovač

silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2
Kavalková

Ďakujem za registráciu ?

22/09/2021 - 07:29 1
silbod

Anka, po prihlásení na stránku, si daný obrázok stiahnite pomocou zelenej šípky v pravom dolnom rohu do svojho počítača. Z počítača vytlačíte.

21/06/2021 - 18:55 1
Anka

Dobrý deň v časti etikety a nálepky sa napr. vybraný obrázok nedá uložiť na tlač A4.

21/06/2021 - 10:12
Maja

Reklamy nám pomáhajú financovať beh stránky a sú automatické, záleží aj od vašich nastavení (prehliadač, google, cookies) ako sa zobrazia.

03/05/2021 - 18:12

Zrušiť

Partneri