Zase staviame snehuliaka

Radi doma tvoríme, vymýšľame. Je to naše veľké hobby. Nám nezáleží na tom, či je sneh, či leto. Tvorím to, čo sa nám páči a vtedy kedy sa nám páči. Niekedy po Veľkej noci robíme vianočné ozdoby, lebo proste prišla inšpirácia. Nevadí. Niekedy počas vianočných sviatkov kreslíme a lepíme jesenné listy, lebo sme ich našli vylisované v knižke, ktorú sme chceli čítať... a tak. Nebojte sa, tvorte. Je to zábava a výborné na nervy. Aj tento Olaf vznikol ešte v minulom januári, ale už sa nám nehodil článok na webku - nuž dávame až teraz.

Prichystáme si približne 3 rolky toaletného papiera. Myslím taký obyčajný. Nie ten viacvrstvový. Vyrobíme si z namočeného papiera v studenej vode dva valce a hlavu. Valce vpichátkom alebo ihlicou prepichneme. Navlečieme ich na pevnejšiu paličku - alebo my sme dali spolu 4 špajle. Podobne veľmi pozorne prepichneme hlavu a navlečieme ju tiež na paličku. Olaf je menej stabilný so svojimi proporciami, nestačilo jednotlivé diely len zlepiť tavnou pištoľou. Pištoľou potom pripevníme nos a konáriky. Oči a gombíky môžeme nakresliť fixkou alebo ako my - urobili sme ich kontúrou z farieb na sklo. 

 

Urobili sme Olafovi aj nohy - menšie valčeky. Lenže chyba - to čo môže vyzerať dobre nakreslené, nemusí byť ešte reálne skonštruovateľné. Olaf bol nestabilný. Ťažisko sa veľmi vysunulo mimo tela a chudák stále padal na chrbát.

To by mohlo byť pre deti ponaučením pre budúce tvorenie. 

Alebo len v 2D forme 

 

Spomínate si ako sme stavali snehuliaka po minulých Vianociach? https://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/1611-staviame-snehuliaka-3  

Hľadať

Odkazovač

Maja

Zelená šipka sa zobrazí len pre prihlásených. Boli ste prihlásená? (Z odkazovača to nevidím.)

08/12/2021 - 09:40
AntoniaM

Dobry den, rovnako mi nejdu stiahnut pracovne listy HRAME SA S CISLAMI pre tretiakov. Ta ikonkaso zelenou sipkou sa pri otvoreni jednotlivych pracovnych listov nezobrazuje.

08/12/2021 - 09:14
Maja

Na stiahnutie treba kliknúť na ikonku so zelenou šipkou pri obrázku (iba pre prihlásených). Napíšte cez kontaktný formulár, čo presne vám nejde otvoriť, či vytlačiť.

07/12/2021 - 09:07
Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35 1
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2

Zrušiť

Partneri