Recyklujeme plechovky

Po nejakej párty v triede zvyčajne zostane pár papierových pohárov, plastové fľaše a niekedy aj plechovky od limonády... Ak ste pripravovali aj chlebíčky či misy s jedlom, možno zostali aj plechovky z kukurice či olív (musia byť správne otvorené - bez orezu). Čo s nimi? V minulosti sme doma s deťmi a s mamičkami a ich deťmi v Materskom centre Macko v Dúbravke robievali tvorivé dielničky.

Snažili sme sa všetko robiť čo najlacnejšie a tak sme sa naučili využiť všetko okolo nás. Niečo aj trikrát. Jedno prázdninové popoludne sme s menšíme školákmi upravovali plechovky. 

Z vyššej plechovky odrežeme celý otvor. Získame akýsi vysoký kvetináč. Naznačíme si fixkou kruh, pokiaľ chceme mať vysoký kvetináč či svietnik a plechovku nastriháme. Potom jednotlivé pási stočíme pomocou nožníc ako keď upravujeme papierovú mašličku na darčeku. 

Sviečka

Nalejeme vosk a do stredu umiestnime knot. Kým vosk nevychladne, udržujeme knot štipcom, aby ho schnúci vosk neprevrátil. 

Dcéra nasypala do vosku trochu zrnkovej kávy. Miluje vôňu kávy, no sviečka vôbec nevoňala po káve. 

  

 

Kvetináč

Na dno upravenej plechovky vsypeme vrstvu "uvarených" kamienkov. Kamienky, ktoré sme vyvarili, aby sme dezinfikovali od možných plesní ich povrch. Potom vsypeme zeminu a vsadíme rastlinku. Kedysi sme začínali bylinkami. Dnes takto zakoreňujeme fialky. Sú potom krásnym darčekom.

  

Stojan na ceruzky

Nafarbíme plechovky a na ne prilepíme vystrihnuté časti zo servítok. 

 

Darčekové vedierko

Z plechových vedierok môžeme urobiť aj darčekovú tašku a naplniť ju drobnosťami. Plechovku obmaľujeme bielou akrylovou farbou a po zaschnutí prilepíme krásnu servítku. Alebo namaľujeme farbou a dokreslíme kvietky či iné obrázky ručne. 

   

 

Hľadať

Odkazovač

Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35 1
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2
Kavalková

Ďakujem za registráciu ?

22/09/2021 - 07:29 1
silbod

Anka, po prihlásení na stránku, si daný obrázok stiahnite pomocou zelenej šípky v pravom dolnom rohu do svojho počítača. Z počítača vytlačíte.

21/06/2021 - 18:55 1
Anka

Dobrý deň v časti etikety a nálepky sa napr. vybraný obrázok nedá uložiť na tlač A4.

21/06/2021 - 10:12

Zrušiť

Partneri