Hráme sa s bábikami

Pred nejakým časom som hľadala pre dcéru domček pre bábiky. Mali sme požičaný jeden po už niekoľkej generácii dievčatok, žiaľ nevydržal. V obchodoch vtedy nebolo veľa postelí či kresiel pre bábiky. Všetko bolo také umelé a až veľmi ružové.

V tom čase u nás doma išla dookola Bambuľka a jej dobrodružstvá. V jednom dieli sa Evička a Bambuľka hrali s bábikami a mali tam taký pekný drevený nábytok. Proste krása. Po rozhovore v Materskom centre Macko s mamičkami som sa dostala ku kontaktu na chránenú dielňu, kde by mi možno pomohli.
A pomohli. Napísala som im a oni odpovedali: "Nakreslite si a napíšte rozmery, my sa na to pozrieme."

  

A pomohli. Chránená dielňa http://www.ayrton.sk mi vyrobila z bukového masívu pár kúskov. Nebolo to však len tak.

   

Nábytok bol skôr polotovar. Kúpila som matný lak a doma sme všetko nalakovali. Do postelí sme urobili madrac z molitanu. Vy si môžete nábytok namaľovať a prispôsobiť ho farbe izby svojej Bambuľky.

V jednej poličke sme všetko rozmiestnili a začali vytvárať domček. Veď nábytok nestačí.

Ako prvé sme urobili postele a obliečky na ne http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/obliekame-babiky/672-obliecky-na-postel-pre-barvie-a-kena

Obraz

Najprv sme urobili obraz na stenu, aby sme zútulnili prostredie. Obrázok bábiky nalepíme na tvrdší papier. Okraje pekne prelepíme lepiacou páskou a prilepíme aj z nite uško na zavesenie.

 

      

Kvetinová výzdoba

Potrebujeme: samotvrdnúcu hmotu rôznych farieb, umelohmotný nožík, rôzne vrchnáčiky a formičky na vykrajovanie, papier na pečenie ako podložku

 

Necháme dobre vyschnúť, ale nie na priamom svetle.

Zaváraniny na poličku

 Do poličiek kredenca sme povkladali malé vrchnáčiky od rôznych nápojov akoby to boli hrnce či panvice, nejaké kocka, ktoré mali pripomínať nádoby s kečupom či horčicou...

Na výrobu zaváranín potrebujeme: malé sklenené nádobky od liekov s vrchnáčikom. Zo samotvrdnúcej hmoty rôznych farieb urobíme rôzne tvary podľa ovocia či zeleniny. Po vytvrdnutí ich nasypeme do nádobiek. Nádobky uzavrieme a pomocou kúska servítky prikryjeme a obviažeme niťou. Na počítači si drobnými písmenkami vytlačíme  alebo rukou napíšeme na malé papieriky napíšeme meno ovocia či zeleniny a papieriky prilepíme na sklenené nádobky. Vložíme do poličky.

Kozmetické zrkadlo

 Našli sme malé staré kozmetické zrkadlo. A to bola indícia. Odlepili sme prasknutú umelú hmotu.
Z opačnej strany nalepíme pásik tvrdého papiera, ktorý prehneme. Môžeme postaviť na stolík.

 

Hľadať

Odkazovač

silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2
Kavalková

Ďakujem za registráciu ?

22/09/2021 - 07:29 1
silbod

Anka, po prihlásení na stránku, si daný obrázok stiahnite pomocou zelenej šípky v pravom dolnom rohu do svojho počítača. Z počítača vytlačíte.

21/06/2021 - 18:55 1
Anka

Dobrý deň v časti etikety a nálepky sa napr. vybraný obrázok nedá uložiť na tlač A4.

21/06/2021 - 10:12
Maja

Reklamy nám pomáhajú financovať beh stránky a sú automatické, záleží aj od vašich nastavení (prehliadač, google, cookies) ako sa zobrazia.

03/05/2021 - 18:12

Zrušiť

Partneri