Hráme sa s bábikami

Pred nejakým časom som hľadala pre dcéru domček pre bábiky. Mali sme požičaný jeden po už niekoľkej generácii dievčatok, žiaľ nevydržal. V obchodoch vtedy nebolo veľa postelí či kresiel pre bábiky. Všetko bolo také umelé a až veľmi ružové.

V tom čase u nás doma išla dookola Bambuľka a jej dobrodružstvá. V jednom dieli sa Evička a Bambuľka hrali s bábikami a mali tam taký pekný drevený nábytok. Proste krása. Po rozhovore v Materskom centre Macko s mamičkami som sa dostala ku kontaktu na chránenú dielňu, kde by mi možno pomohli.
A pomohli. Napísala som im a oni odpovedali: "Nakreslite si a napíšte rozmery, my sa na to pozrieme."

  

A pomohli. Chránená dielňa http://www.ayrton.sk mi vyrobila z bukového masívu pár kúskov. Nebolo to však len tak.

   

Nábytok bol skôr polotovar. Kúpila som matný lak a doma sme všetko nalakovali. Do postelí sme urobili madrac z molitanu. Vy si môžete nábytok namaľovať a prispôsobiť ho farbe izby svojej Bambuľky.

V jednej poličke sme všetko rozmiestnili a začali vytvárať domček. Veď nábytok nestačí.

Ako prvé sme urobili postele a obliečky na ne http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/obliekame-babiky/672-obliecky-na-postel-pre-barvie-a-kena

Obraz

Najprv sme urobili obraz na stenu, aby sme zútulnili prostredie. Obrázok bábiky nalepíme na tvrdší papier. Okraje pekne prelepíme lepiacou páskou a prilepíme aj z nite uško na zavesenie.

 

      

Kvetinová výzdoba

Potrebujeme: samotvrdnúcu hmotu rôznych farieb, umelohmotný nožík, rôzne vrchnáčiky a formičky na vykrajovanie, papier na pečenie ako podložku

 

Necháme dobre vyschnúť, ale nie na priamom svetle.

Zaváraniny na poličku

 Do poličiek kredenca sme povkladali malé vrchnáčiky od rôznych nápojov akoby to boli hrnce či panvice, nejaké kocka, ktoré mali pripomínať nádoby s kečupom či horčicou...

Na výrobu zaváranín potrebujeme: malé sklenené nádobky od liekov s vrchnáčikom. Zo samotvrdnúcej hmoty rôznych farieb urobíme rôzne tvary podľa ovocia či zeleniny. Po vytvrdnutí ich nasypeme do nádobiek. Nádobky uzavrieme a pomocou kúska servítky prikryjeme a obviažeme niťou. Na počítači si drobnými písmenkami vytlačíme  alebo rukou napíšeme na malé papieriky napíšeme meno ovocia či zeleniny a papieriky prilepíme na sklenené nádobky. Vložíme do poličky.

Kozmetické zrkadlo

 Našli sme malé staré kozmetické zrkadlo. A to bola indícia. Odlepili sme prasknutú umelú hmotu.
Z opačnej strany nalepíme pásik tvrdého papiera, ktorý prehneme. Môžeme postaviť na stolík.