Tvoríme so škôlkármi 10

Dnes si urobíme pár ozdôb na stromček alebo iných vianočných dekorácii, ktoré môžeme použiť v škôlke. 

Pri týchto aktivitách už odporúčame dospelým byť veľkým pomocníkom deťom. Sú určené do menšie kolektívu už zručnejším deťom.

   

Vianočné strieborné ozdoby

Dostala som pár bombonier, v ktorých boli na spodu také striebornou fóliou potiehnuté tvrdé papiere. Odkladali sme ich. My odkladáme všetko. A teraz sme ich použili. Vystrihli sme rôzne tvary, prepichli ihlou a bielou niťou zavesili na konáriky nadekorované na stene.

 

 

 

Zimná výzdoba na okná

Inšpirujte sa našim námetom.

Nuž premohla ma choroba. Keď ustúpili najväčšie bolesti hlavy, musela som vstať z postele. Pri dvoch deťoch si veľa nepoležíte. Veď to poznáte. A samozrejme je pred Vianocami. Treba upratať a ...

Nuž sme začali. Rýchlo sme umyli okná kým nemrzne. A popri utieraní prachu na vrchných poličkách sme aj čo to prezreli a vyraďovali do zberu či smetí. A našla som starší flizelín.

 

Čo s ním? Funguje ešte? Kto vie. A skrsol nápad. Vystrihla som z papiera vločku a nechala dcéru obkresliť perom na flizelín. Potom pri sledovaní DVD sme ich spolu vystrihli. A nalepili na vnútornú stranu okien.

 

 

Vianočné ozdoby z alobalu

Ponúkam vám návod na výrobu krásnych ozdôb, pri výrobe ktorých sa s deťmi dobre zabavíte.

Potrebujeme: alobal, disperzné lepidlo, nožnice, štetec s tenkou rúčkou

Alobal si natrieme lepidlo. Prehneme a dobre popritláčame. Zase natrieme lepidlom a znova prehneme a popritláčame. Takto urobíme celkovo asi 4 - 5 - krát.

     

Potom opakom štetca - rúčkou - nakreslíme tvary ozdôb na poprehýbaný alobal. Necháme vyschnúť. Vystrihneme asi 3 mm okolo základného obrysu. A necháme úplne vyschnúť.

A aké sme robili ozdoby minulý rok? 

http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/586-vyrabame-vianocne-ozdoby-na-stromcek