Háčkujeme trojrohé šatky

Pred nejakým časom sme uviedli na našej stránke návody na háčkovanie trojrohých šatiek http://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/pletieme-a-hackujeme/1005-hackujeme-trojrohe-satky Dnes budeme v týchto návodoch pokračovať. Ukážeme si ako vyzerá rovnaký vzor z minula, ale háčkovaný väčším háčikom. Ukážeme si však a nový, vhodný na šatku na kabát či zimné zababušenie.

Háčkujeme háčikom veľkosti 6 - 8 z chlpatej jemnej bavlny príjemnej na dotyk.

Háčkovaná šatka z troch dlhých stĺpikov

 

 Začneme retiazkou z piatich očiek, ktorú stiahneme do krúžku. V prvom okruhu urobíme 5 retiazkových očiek, 3 dlhé stĺpiky, dve retiazkové očká, tri dlhé stĺpiky, dve retiazkové očká a na konci dlhý stĺpik. Otočíme háčkovanie. V druhom okruhu urobíme na začiatku 5 retiazkových očiek, tri dlhé stĺpiky, dve retiazkové očká, tri dlhé stĺpiky, dve retiazkové očká, tri dlhé stĺpiky, dve retiazkové očká, tri dlhé stĺpiky, dve retiazkové očká a uzavrieme dlhým stĺpikom. ... V každom okruhu začíname rovnako aj končíme rovnako a v dvoch retiazkových očkách v strede robíme tiež rovnako, aby sme yvtvorili zlom na šatke - vrchol trojuholníka. Na stranách trojuholníka v každej dvojici retiazkových očiek z predošlého radu urobíme tri dlhé stĺpiky, ktoré od ďalšej trojice oddeľujeme dvojicou retiazkových očiek. Háčkujeme dokedy máme bavlnu alebo ako veľkú šatku chceme.

Na šatke môžeme urobiť prípadne strapce alebo aj iné ozdoby.

Háčkovaná šatka zo štyroch dlhých stĺpikov

 

 Háčkujeme podobne ako predoškú šatku, ale všade robíme 4 dlhé stĺpiky a na oddelenie používame len jedno retiazkové očko.

Háčkovaná šatka z piatich dlhých stĺpikov

  

 Začíname na retiazke zo 6 očiek, ktorú stiahneme pevným okom do sľučky. V prvom okruhu urobíme retiazku z 5 očiek, 5 dlhých stĺpikov, dve retiazkové očká, 5 dlhých stĺpikov, dve retiazkové očká a ukončíme dlhým stĺpikom. Otočíme háčkovanie. Začneme piatimi retiazkovými očkami, urobíme 5 dlhých stĺpikov, v strede - v dvojici retiazkových očiek z predošlého radu - urobíme 5 dlhých stĺpikov, dve retiazkové očká, 5 dlhých stĺpikov, potom na konci urobíme 5 dlhých stĺpikov, dve retiazkové očká a dlhý stĺpik. Háčkovanie otočíme. Na začiatku urobíme 5 dlhých retiazkových očiek a 5 dlhých stĺpikov a pokračujeme...