Háčkujeme deky

Už začína leto. Už mi začali aj prázdniny a tak sa zase - ako aj po minulé roky - idem pripravovať na jeseň a zimu. Minulý rok som o takomto čase háčkovala a plietla papuče a ponožky a tento rok som sa pustila do deky. Prvá je už na svete

Háčkujeme háčikom č. 8 chlpatú bavlnu hrúbky na háčik č. 6 - 7. Snažíme sa háčkovať voľne, aby bola deka padavá a ľahká. Perieme ju potom pri 40°C a odstreďujeme pri otáčkach 600. Sušíme preloženú na štyri vo vodorovnej polohe. 

 

Na začiatku si urobíme rietiazku zo 6 očiek, ktoré uzavrieme pevným okom.

V prvom okruhu urobíme 3 dlhé stĺpiky a dve retiazkové očká štyrikrát.

V druhom okruhu urobíme v retiazkových očkách 3 dlhé stĺpiky, 2 retiazkové očká a zase 3 dlhé stĺpiky. Nad trojicou dlhých stĺpikov v predošlom rade urobíme 1 retiazkové očko. 

V treťom okruhu urobíme v dvojici retiazkových očiek 3 dlhé stĺpiky, 2 retiazkové očká a zase 3 dlhé stĺpiky. Nad tromi retiazkovými očkami v predošlom rade urobíme 1 retiazkové očko. V jednom retiazkovom očku z predošlého radu urobíme 3 dlhé stĺpiky. 

...

My sme použili 320 g bavlny a uháčkovali sme deku vhodnú pre dospelú osobu. 

 

Malá deka do kočíka či postielky.

Pletieme ihlicami č. 6. Nahodíme si 52 očiek a pletieme asi 150 radov obrátenými očkami. Potom pletenie uzavrieme a háčik č. 6 dlhými stĺpikmi obháčkujeme obvod pleteného obdĺžnika. Ak urobíte v každom druhom očku po dva dlhé stĺpiky, dostanete pekný volánový okraj.

 

 

 

Hľadať

Kalendár udalostí

Akcie

21
jan
www.centrumrodiny.sk

30
jan
Quo Vadis v centre Bratislavy

16
feb
Čajovňa Symetria v Devínskej Novej Vsi

30
mar
Zámok SchlossHof Rakúsko

01
máj
Zámok SchlossHof Rakúsko

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri