Háčkujeme so Simonou

Dnes budeme háčkovať malých Santa Clausov - ozdoby na stromček či na stenu alebo dvere. Jednoduché háčkovanie, ktoré zvládnu aj ruky začiatočníkov či žiaci na druhom stupni základných škôl. Odporúčame skúsiť robiť v škole na technike.

Návod pre Vás pripravila Simona zo spoločnosti SIMBAG - vyrobené s láskou.  

Potrebujeme zvyšky tenkej priadze: zlatá (telová), biela, červená, háčik č. 3

Zlatou urobíme tváričku. Uháčkujeme 6 retiazkových očiek, ktoré stiahneme pevným okom do krúžku. Potom uháčkujeme 3 retiazkové očká a 17 dlhých stĺpikov, ktoré vpichujeme do vnútra krúžku z retiazky. Okruh uzavrieme pevným okom.  Ďalší okruh začneme tromi retiazkovýi očkami a háčkujeme dlhé stĺpiky. Do prvého očka urobíme 2 dlhé stĺpiky, potom po jednom dlhom stĺpiku až na každé tretie očko, kde urobíme dva dlhé stĺpiky. Okruh uzavrieme pevným okom.  Odstrihneme zlatú priadzu a zapracujeme dozadu.

  

Bielou uháčkujeme bradu a vlasy. Prvý biely okruh uháčkujeme celý krátkymi stĺpikmi, pričom v každom treťom uháčkujeme po dva. Okruh uzavrieme pevným okom. V novom okruhu začneme formovať bradu. Ujáčkujeme 4 retiazkové očká a vpichneme do tretieho očka. Takto zopakujeme 6-krát. Zvyšok okruhu uháčkujeme krátkymi stĺpikmi až po prvú vlnovku. Potom v prvom očku prvej vlnovky urobíme 2 retiazkové očká a šesť dvakrát nahodených stĺpikov, 2 retiazkové očká v prvom očku ďalšej vlnovky... Háčkovanie otočíme a urobíme rovnako. 2 retiazkové očká a 6 dvakrátnahodených dlhých stĺpikov, 2 retiazkové očká v prvom očku nasledujúcej vlnovky... prácu ukončíme.

Červenou urobíme čoapku. Okruh, ktorý sme nedokončili bielou, ukončíme krátkymi stĺpikmi červenou bavlnkou pričom v každom treťom očku urobíme po dva stĺpiky. Potom háčkovanie otočíme a háčkujeme krátke stĺpiky, pričom posledné tri zháčkujeme. A zase otočíme a háčkujeme krátke stĺpiky, pričom posledné tri zháčkujeme. Háčkujeme takto až zostane len jeden krátky stĺpik. 

 

 Urobíme šnúrku na zavesenie. Môžeme na šnúrku prevliesť bielu či perleťovú korálku a prišiť ku vrchu čiapky. Alebo môžeme z bielej bavlnky urobiť aj na vidličke malý brmbolec a prišiť ho na vrch čiapky. Nakoniec prilepíme oči, ale môžeme ich aj vyšiť a priviažeme fúzy. 

 

Návod pre Vás pripravila pani Simona zo spoločnosti SIMBAG - vyrobené s láskou.  https://www.simbag.sk/

 

Hľadať

Odkazovač

Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35 1
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2
Kavalková

Ďakujem za registráciu ?

22/09/2021 - 07:29 1
silbod

Anka, po prihlásení na stránku, si daný obrázok stiahnite pomocou zelenej šípky v pravom dolnom rohu do svojho počítača. Z počítača vytlačíte.

21/06/2021 - 18:55 1
Anka

Dobrý deň v časti etikety a nálepky sa napr. vybraný obrázok nedá uložiť na tlač A4.

21/06/2021 - 10:12

Zrušiť

Partneri