Háčkujeme tašky

Ponúkame pár námetov na uháčkovanie jednoduchej tašky. 

Niektoré háčkujeme z tričkoviny nastrihané na 1 cm široké pásy. Sú väčšie. Sú vynikajúcim darčekom každej žene. Doma ich používam na nahádzanie zbytkov pletenia alebo práve teraz mám v nej v obývačke pri kresle vložené klbká a ihlice, ktoré práve teraz požívam.

Iné tašky - kabelky pre dievčence alebo obaly na mobily či tablety háčkujeme z tenších nechlpatých bavĺn.

  

Sivá taška

Budeme potrebovať tričkovinovú bavlnu hrúbky 1 cm a háčik veľkosti 6.

     

V magickom oku urobíme 6 krátkych stĺpikov. Okruh uzavrieme pevným okom. V ďalšom okruhu uháčkujeme v každom druhom očku dva krátke stĺpiky a inak po jednom. V ďalšom okruhu uháčkujeme v každom treťom očku dva krátke stĺpiky a inak po jednom. ...

Takto pokračujeme ďalej. Kým nemáme dno veľkosti aké chceme. Dno sa nám takýmto háčkovaním rozširuje v tvare šesťuholníka. 

   

Ak už máme veľkosť dna s akou sme spokojné, háčkujeme okolo okruhy vždy v každom očku jeden krátky stĺpik. A zase do výšky akú chceme. Posledný rad uháčkujeme spevňujúcim radom. 

Rúčka

Urobíme si rúčky. Na retiazke asi 36 očiek uháčkujeme jeden rad krátkymi stĺpikmi. Takto pripravené rúčky prišijeme ku taške.

  

 

Dievčenská kabelka

 Budeme potrebovať 150 g háčkovacej priadze, háčik č. 3

Vrecko

Nahodíme si 42 očiek. Uháčkujeme 50 radov dlhými stĺpikmi. Potom pás prehneme a krátkymi stĺpikmi sháčkujeme dohromady tak, aby sme vytvorili vrecko. Príklopku, ktorá z vrchu bude zakrývať tašku obháčkujem krátkymi stĺpikmi, aby sme upevnili okraj.

Rúčka

Nahodíme si 200 očiek. Upletieme 5 - 6 radov krátkymi stĺpikmi. Potom rúčku prišijeme ku vrecku.