Šijeme teplo

Asi pred siemimi rokmi:

"Idem šiť teplo." 

Keď som to povedala mojim deťom. Najprv na mňa pozreli trochu divne. Potom sa syn opýtal, či dobre počul. A nakoniec vyhlásila dcéra. "Mama, to je nejaký vtip?"

Nebol. Ušite si aj vy.

Chodievam celé prázdniny na rehabilitácie a tam mi dávajú suché teplo na chrbticu. Fakt je to dobrá vec. Opýtala som sa či sa to dá kúpiť v lekárni a čo to obsahuje. Prečítali sme si návod so sestričkou a tak minulý piatok večer som si urobila pokusne jedno TEPLO.

Vystrihla som 4 štvorce 15 cm x 15 cm. Zošila som ich do vrecúška tak, aby steny boli dvojité. Naplnila pšenicou, čo som od minulej jari prekladala na balkóne, že veď možno aj budúcu jar ešte vyklíči, keď posadíme a vyrobila malý vankúšik.

Ten potom strčím vždy na asi 1 minútu pri strednej teplote do mikrovlnky. Po zohriatí si ho prikladám na boľavé miesta. Je to aj celkom príjemné.
Len, keď nebudete chcieť dlhšie vankúšik používať, nechajte ho na chladnom mieste, aby sa vám do neho nedostali mravce. V návode na vyrobenom vankúši písali, že sa dá používať 1 rok. Tento môj možno tiež.

Dnes - keďže - už mám diagnostikovanú celiakiu, som si všila do vnútra pohánku. Tá sa dokonca zohrieva kratšie a aj tak je teplejšia a vydrží dlhšie teplejšia.