Vianočný zvonček

Tento zvonček som sa chystala robiť už asi 2 roky. Doma som mala nastrihané kúsky látok, zlaté mašličky a dokonca som si kúpila aj rolničku. Všetko bolo vložené v škatuľke a na poličke. Nikdy som nenabrala odvahu dokončiť dielko. Až teraz. Musela som trošku pospomínať a viac poprezerať už začaté, aby som videla, kde som skončila. Oplatilo sa. Vznikol krásny zvonček. Veď vidíte na fotografii.

Skúste si spolu s nami urobiť aj vy ozdobu na dvere, okno či lampu.

Potrebujeme: dva druhy bavlnenej látky vypratej a naškrobenej a vyžehlenej, zlatú mašličku šírky asi 2 cm, zlatú šnúrku, rolničku, šablónky na vystrihnutie dielov zvončeka, vatelín nastrihaný na kúsky

Vystrihneme si z každého druhu látky po 6 kusov dielov zvončeka, pričom ku šablóne pridáme 5 mm na zapošitie. Zošívame vždy dva diely tak, že jeden je z jednej látky a druhý z druhej látky. Zošijeme ich tak, aby v strede nám zostal asi 2 cm široký otvor. Cez tento otvor látku vyvrátime a napravíme do správneho tvaru a aj naplníme vatelínom. Potom otvor ručne zošijeme. Nakoniec dostaneme 6 dielov, ktoré zošijeme hore spolu so zlatou mašľou a šnúrkou na zavesenie. Diely zošijeme dole a aby sme zakryli zošitie, prišijeme tam rolničku. Zvonček aj krásne zvoní.

Stiahnite si obrázok makety zvončeka.