Robíme puding

Dnes sme si zobrali na mušku bezlepkové české pudingy v prášku, ktoré už dostanete kúpiť aj v lepších potravinách a a nemusíte ich hľadať v bioobchodoch či iných špecializovaných predajniach.

  

Na fotografii vidíte puding urobený podľa návodu na obale.  Ďalej vám ponúkneme pár obmien.

Vanilkový alebo aj kakaový puding vmiešame do 400 ml smotany na šľahanie a privedieme do varu. Uvaríme do pudingu požadovanej hustoty.Šľahačka je dosť sladká a tak vôbec nemusíte pridať cukor. 

Vanilkový prášok zmiešame 400 ml plnotučného mlieka a privedieme do varu. Varíme asi minútu za stáleho miešania. Odstavíme a vmiešame 2 polievkové lyžice medu a čajovú lyžičku masla. 

Vanilkový puding vsypeme do 500 ml rozmixovaných jahôd s 2 polievkovými lyžicami cukru a privedieme k varu. Za stáleho miešania povaríme do požadovanej hustoty. Môžete použiť aj jahodový pudingový prášok.

Kakaový pudingový prášok vymiešame so 400 ml smotany na šľahanie a privedieme k varu. Za stáleho miešania varíme do požadovanej hustoty. Pri odsatavení z plameňa postupne pridáme nalámané kúsky - asi 100 g - horkej čokolády a zľahka ich vmiešame.