Miešame alkoholické nápoje

 

Počas nastávajúcich sviatkov sa často stretneme s priateľmi i rodinou. K dobrej atmosfére okrem výborného jedla a koláčikov od výmyslu sveta určite prispejú aj výborné nápoje. 

Urobte si niektorý aj z našich návrhov. 

 B 52

Do vysokého pevnejšieho skleneného pohára na nízkej nožičke navrstvíme postupne 1,5 cl Káhula, 1,5 cl Baileys, 1,5 cl Grand Marnier. Vznikne pásovaný nápoj, pričom v spodnej časti je tmavý, v strede svetlejší a na povrchu do červena.

 Bacardi

V šejkri premiešame 4 cl bieleho rumu s 2 cl citrónovej šťavy a 1 cl Grenadíny. Vlejeme do koktejlového pohára a môžeme podávať. Môžeme dozdobiť kúskom mandarínky.

 Martini drink

V miešacom pohári premiešame 5 cl ginu a 1 cl Vermutu. Vlejeme do koktejlového pohára. Vhodíme zelenú olivu.

Salty dog

Vyleštený vysoký sklenený pohár na okraji pretrieme citrónovou šťavou. Takto pripravený pohár namočíme do soli rozsypanej na tanieriku. Chceme dosiahnúť osolený okraj pohára. Na dno pohára položíme opatrne 2 - 3 kocky ľadu alebo hrubú drť. V šejkri vymiešame 4 cl vodky a 10 cl odšťaveného grapfruitu. Opatrne vlejeme do osoleného pohára a môžeme podávať.

Pomarančový drink

Na dno pohára položíme opatrne 2 - 3 kocky ľadu alebo hrubú drť. V šejkri premiešame 4 cl vodky s 10 cl odšťaveného pomaranča. Vlejeme do pohára s ľadom. Môžeme dozdobiť mrazenou čerešňou

 

 

Na záver aj pár nápadov pre deti či abstinentov.

https://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/varime-pecieme/566-detsky-miesany-napoj

 alebo

https://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/recepty/40-napoje