Pečieme makrónky

 Teraz pred Vianocami vymýšľame všetci nejaké recepty. Kolegyne aj kolegovia si navzájom vymieňajú receptúry jedál, ktoré doma a varia či pečú. Zaručene dobré a vynikajúce. 

Tento rok som sa pustila do učenia sa pečenia makrónok. Inšpirovala ma kamarátka, ktorá mi raz dala ochutnať, čo ona napiekla. Veľmi mi chutili. Ešte viac ako tie z cukrární. A tak som sa pustila do pečenia. Hoci vždy sa mi toto pečenie zdalo veľmi pracné.

Čo budeme potrebovať?

Na prípravu mandlovej hmoty.
125 g práškového cukru
125 g mandľovej múky (alebo na jemno pomletých mandlí)
47 - 48 g bielkov

Na prípravu cukrového roztoku.
30 ml vody
125 g kryštaľového cukru

Na prípravu ozaj tuhého snehu.
47 - 48 g bielkov

A už ideme pripravovať pekáč.

Pripravíme si plech, na ktorý položíme papier na pečenie. Naň si nakreslíme krúžky s priemerom asi 3 cm. Medzi kolieskami si urobíme asi 1 - 1,5 cm veľké medzery. Do koliesok budeme potom pomocou ozdobovacieho vrecka striekať cesto.

Ideme si urobiť cesto.

Mandľovú múku a práškový cukor si viackrát preosejeme cez jemné sitko. Z mandlovej múky ostávajú také malé kúsočky, čo neprejdu cez sitko. Nebýva ich veľa, preto ich vyhadzujem. Potom si skontrolujeme váhu múky, aby sa veľmi nezmenšila. 
Keď máme zmes preosiatu pridáme k nej bielka a vypracujeme zmes podobnú marcipánu. Musí držať formu, inak sa budú makrónky príliš roztekať.
V mixéri si vyšľaháme tuhý bielkový sneh. Zvyčajne do bielkov pridám štipku soli. Mám pocit, že potom je sneh tuhší.
Pripravíme si cukrový roztok. Do hrnca nasypeme 125 g kryštálového cukru a 30 ml vody. Necháme zovrieť za citlivého miešania. Vtedy zmes odstavíme. Roztok opatrne vlievame do snehu v mixéri a miešame pod malými otáčkami. Nelejeme ho na stenu. Chceme, aby sa miešal so snehom. Šľaháme až kým teplota neklesne na izbovú teplotu. Môže to byť aj 6 minút. Vznikne veľmi pekne tuhý a lesklý sneh. Dobre drží tvar. Teraz môžeme vmiešať trošku gélovej farby, ale už ručne.
Do mandlovej hmoty pridáme po tretinách sneh a pomaly ho do hmoty vmiešame. Cesto by nemalo byť veľmi husté ani príliš riedke. Cesto vložíme do ozdobovacieho vrecka. A nastriekame na kruhy na papieri, ktorým sme vystlali pekáč. Necháme asi hodinu zaschnúť, aby vznikla tenká kôrka na povrchu.

Ideme piecť.

Rúru si predhrejeme na 160°C. Vložíme pekáč do rúry a hneď stiahneme teplotu na 150°C. Pečieme asi štvrťhodiny. Po vybratí z rúry, necháme vychladnúť. Môžeme ich v uzavretej nádobe nechať odpočívať a naplniť až potom, alebo naplniť hneď. Alebo aj nenaplniť. Sú vynikajúce aj bez plnky.

Ako plníme makrónky? 

Makrónky si potriedime, ktoré sa hodia k sebe veľkostne, aby sme vedeli ktoré budeme spolu plniť. Naplnené makrónky necháme v chladničke - tam, kde menej chladí - odležať aspoň deň. Potom chutia lepšie. 


Plnky 

Môžeme naplniť aj len tenkou vrstvou pikantného džemu - ríbezľového... alebo tenkou vrstvou skaramelizovaného Salka.

vianočná

75 ml mlieka, 1 žĺtok, 30 g cukru, 1 čajová lyžička kukuričného škrobu, 1 čajová lyžička škorice, 1 štipka muškátového orieška, 1 štipka soli, 100 g masla, 50 g práškový cukor, 1 čajovú lyžičku vanilkového extraktu, 60 ml rumu

V miske zmiešame cukor, škrob a všetko korenie. V inej miske rozmiešame žĺtok a v hrnci zohrejeme mlieko pod bod varu. Zatiaľ čo sa mlieko varí, žĺtka vymiešame so sypkou zmesou a potom s mliekom. Potom ju na miernom ohni ohrievame, kým nezhustne, prelejeme ju do misky, zakryjeme potravinárskou fóliou a vložíme na chvíľu do mrazničky. Medzitým vymiešame maslo s cukrom a vanilkovým extraktom a pomaly prilejeme rum. Mrazenú zmes pomaly vmiešame do maslového krému a poriadne ju premiešame.

tvarohová

130 g mäkkého tvarohu, 4 polievkové lyžice šľahačky, 100 g práškového cukru

Najskôr rozmixujeme tvaroch, aby nemal hrudky. Potom vmiešame šľahačku a cukor. 

kokosová

100 g masla, 100 g strúhaného kokosu, 100 g pomletého cukru

Zmeknuté maslo premiešame s cukrom a kokosom. 

obyčajná

400 ml plnotučného mlieka, 50 g kukuričného škrobu, 80 g cukru, 100 g masla. 

V mlieku rozmiešame škrob a cukor. Nad parou varíme za stáleho miešania do zhustnutia. Do vychladnutého vmiešame zmeknuté maslo. 

 

 

Hľadať

Odkazovač

Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35 1
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2
Kavalková

Ďakujem za registráciu ?

22/09/2021 - 07:29 1
silbod

Anka, po prihlásení na stránku, si daný obrázok stiahnite pomocou zelenej šípky v pravom dolnom rohu do svojho počítača. Z počítača vytlačíte.

21/06/2021 - 18:55 1
Anka

Dobrý deň v časti etikety a nálepky sa napr. vybraný obrázok nedá uložiť na tlač A4.

21/06/2021 - 10:12

Zrušiť

Partneri