Čo ponúknuť na detskej party

Blíži sa polročné vysvedčenie. Je čas plesov a maškarných bálov. Možno práve vy budete organizovať pri tejto príležitosti niečo pre deti a tak vám ponúkame inšpiráciu.

Už niekoľko rokov robievam doma slané i sladké oblátky i výborné medové trubičky. Tento rok som skúsila aj trochu iné. Urobila som si pár banánových košíčkov, ktoré používam na spestrenie oslavy alebo posedenia s priateľmi.

Tu je recept.
1 menší banán rozmixujeme s 500 ml vody a 50 ml medu. Vmiešame 2 vajíčka. Potom po troche pridáme asi 380 – 400 g gramov hladkej múky 00, ponorným mixérom stále mixujeme.
Necháme stáť asi hodinu. Potom pečieme oblátky, ktoré ešte horúce zľahka obtočíme okolo zaváracieho pohára. Po vychladnutí a stuhnutí, zložíme a v papierovej alebo plechovej škatuli skladujeme najviac dva mesiace.

oblátkový košíček banánový košíček

Malú trubičku naaranžovanú v košíčku som urobila tak, že malú oblátku, vyliatu čajovou lyžičkou som stočila ešte horúcu okolo špajle.
P.S.: Pozor na prsty, poriadne som si ich popálila.

Alebo niečo iné?

Pomarančový puding

Tento puding mal na dcérinej oslave narodení úspech aj u dospelých.

Čo potrebujeme: 6 pomarančov, 1 vanilkový pudingový prášok, mlieko podľa potreby, 60 g vanilkového cukru, 2 klinčeky, piškóty na ozdobenie

Vyberieme vnútro pomarančov. Rozoberieme tak, aby sa nám do misky nedostali biele časti. Rozmixujeme spolu s klinčekami a doplníme mliekom do 400 ml. Pridáme cukor a pudingový prášok. Za stáleho miešania uvaríme do potrebnej hustoty. Vlejeme do misiek a ozdobíme piškótami.

pomarančový puding

My sme si urobili originálne misky. Najprv sme pomocou umelohmotného nožíka ozdobne obrezali pomaranče, potom sme ich vykrojili, aby sme získali misky. Okraje pomarančov sme ešte narezali ako hradby. Do týchto misiek sme vliali pomarančový puding, ozdobili kúskom pomaranča a piškótami.

Na párty musíme ponúkať aj nejaké nápoje. Ak chcete byť trochu IN alebo proste nemáte radi všetky bublinkové vody, skúste niečo iné.

Nápoje

Na Gastrofestivale vo Veľkých Karloviciach som dcéru zapísala na kurz miešania nápojov. Trošku som to barmanovi sťažila, lebo ju nemohol učiť miešať, čo mal pripravené, ale na letáku o kurze sa nepísalo, že dieťa nemôžem prihlásiť. Nuž, ale barman sa nezľakol a tak vzniklo pár receptov, ktoré sme potom ochutnali. Nájdete ich tu: Detský miešaný nápoj.

Na party je vhodné mať pripravené aj nejaké hry a aktivity, keby viazla zábava.

Hry

Články na túto tému nájdete tu: Hráme sa s deťmi. Prezrite a možno si vyberiete čo bude vhodné pre vaše deti.

 

 

Hľadať

Odkazovač

Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35 1
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2
Kavalková

Ďakujem za registráciu ?

22/09/2021 - 07:29 1
silbod

Anka, po prihlásení na stránku, si daný obrázok stiahnite pomocou zelenej šípky v pravom dolnom rohu do svojho počítača. Z počítača vytlačíte.

21/06/2021 - 18:55 1
Anka

Dobrý deň v časti etikety a nálepky sa napr. vybraný obrázok nedá uložiť na tlač A4.

21/06/2021 - 10:12

Zrušiť

Partneri