Ako si môžeme mraziť zeleninu a iné

Keď sa mi narodila dcéra, musela som všeličo vymýšľať. Vyberala si v jedle. Proste odjakživa. Chvíľu na to začal aj syn, ktorý vždy zjedol všetko okrem kyslej kapusty. U neho to však bolo o inom...

 

 

Jeden z prvých výmyslov bolo chladenie polievky. Deti mali radi vývar s krupicovými haluškami. Nie vždy však bol studený ako chceli. Nuž som im začala robiť ochladzovač.
Do zmrazovačov na ľad som nasypala nakrájanú petržlenovú vňať a veľmi jemne zaliala vodou, aby vňať bola len trochu ponorená a voda ponad ňu nepresakovala.
Potom sme si vždy naliali polievku na taniere a každý si dal do taniera 1 – 2 kocky ľadu. Kým sa kocky rozpúšťali, deti zjedli.


Neskôr som takto robievala aj s kôprom. Nasekaný kôpor som vsypala do tvoričov ľadu a zaliala vodou. Ku kôpru som neskôr zvykla pridať aj pár kvapiek citrónovej šťavy. Keď som išla potom robiť kôprovú omáčku alebo tekvicovú polievku, len som na konci po dovarení, vhodila pár kociek a premiešala. Citrónovú šťava podľa mňa lepšie zachovala farbu a aj nám viac chutila omáčka potom.

http://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/recepty/54-nase-tipy/85-koprove-ladove-kocky

Takto pripravenú pažítku som rada používala v zime do nátierok. Nechala som kocky ľadu nad hustým sitkom rozpustiť a odkvapkať a použila som ju ako čerstvú.

Asi najviac sa mi osvedčilo takto pripraviť špenát. http://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/recepty/54-nase-tipy/220-spenatove-kocky

Neskôr sme v tých 1-eurových výpredajoch kúpili pár tvoričov na ľad v tvare srdiečok alebo polgulí a mali sme ich viac. Tieto sme potom používali na zmrazenie napríklad smotany na varenie, čo nám zostala či šľahačky. Takto pripravené ľadové tvary sme potom používali na schladenie napríklad kakaa alebo som dávala návšteve do kávy. Samozrejme, že sa dali použiť aj na varenie.

Dnes si takto pripravujem aj citrónovú šťavu. V 1,5 dl minerálky rozmiešam šťavu z 1 citróna a ponalievam do misiek na ľad. Potom ich môžem použiť na schladenie napríklad zázvorovej limonády či mätového čaju.
Posledne som robila takto pomarančovú šťavu. Vyžmýkala som pomaranč a zriedila som ho v pomere 1 : 1 s minerálkou Rajec. Takto pripravenú zmes som zamrazila. Potom som ľadové kúsky použila spolu s citrónovými na schladenie a dochutenie minerálky, ktorú sme podávali návšteve.

Prípadne si takto môžete zamraziť trochu smotany a potom podávať návšteve do kávy alebo deťom schladiť kakao či varenú čokoládu.

Alebo aj priamo zmrzlinové kocky http://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/recepty/54-nase-tipy/211-zmrzlinove-kocky

Hľadať

Kalendár udalostí

Odkazovač

silbod

Marginean Camelia, aké pracovné listy by ste potrebovali?

19/09/2020 - 09:09
Marginean Camelia

Chcela by som pracovné listy.

19/09/2020 - 04:48
Marginean Camelia

Chcela som pracovné listy. Dakujem!

19/09/2020 - 04:47
silbod

Iveta, pracovné listy si môžete stiahnúť po prihlásení sa. Môžete ich používať na nekomerčné účely. A nesmiete odstraňovať logo.

11/09/2020 - 14:18
Iveta

Dobrý deň,
prosím Vás je možne si stiahnut listy pre deti?

11/09/2020 - 11:41 1
silbod

Pani lacova.m nálepky máme tu https://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/etikety-nalepky Zatiaľ to boli na lekváre, darčeky alebo zošity.

18/06/2020 - 14:09 1
lacova.m

hladam nalepku baza

18/06/2020 - 13:55
silbod

Petra, napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., cez odkazovač sa to nedá riešiť... U nás nie je podmienka byť pracovníkom školy.

14/05/2020 - 14:48 1
Petra

Dobrý deň. Zaregistrovala som sa ako súkromná osoba. Bez školy. Chcela som pracovné listy. Prišiel mail na aktiváciu, ale nejde mi to.
Petra

14/05/2020 - 11:28
silbod

Vanda, musíte si nájsť na konkrétnom náhľade prac.listu vpravo dolu zelenú šípku a na ňu kliknúť. Pracovný list sa Vám vo formáte JPG alebo PNG. Potom yvtlačíte.

06/05/2020 - 13:02 1

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri