Testujeme bezlepkové zmesi 3

Toto leto som musela znova skúšať bezlepkové recepty. Nechcelo sa mi miešať si zmesi ako som to robila pred dvomi rokmi a tak som zašla do obchodu a našla nejaké hotové. Najprv sme doma urobili recepty z opačnej strany obalu a potom som už zase začala robiť svoje pokusy - hókusy. 
Tentokrát som si zobrala na mušku zmes na pečenie palaciniek a bábovky.

 

 

 

Palacinková zmes

Jablkové lievance

4 dl odšťavených jabĺk zmiešame so zmesou do hladka. Primiešame 1 mokka kávovú lyžičku sódy bikarbóny. Necháme postáť asi 5 minút. Potom na panvici opekáme malé lievance z oboch strán po asi 2  minúty.

 

Podávame s bielym jogurtom.

 

 Pomarančové lievance

4 dl odšťavených pomarančov zmiešame s na jemno nasekanými asi 4 - mi lístkami mäty. Pridáme zmes a vymiešame do hladka. Primiešame 1 mokka kávovú lyžičku sódy bikarbóny. Necháme stáť asi 5 minút. Potom na panvici opekáme malé lievance z oboch strán.

Pred podávaním posypeme jemne práškovým cukrom a ozdobíme medovkou.

 

 

Bábovková zmes

Najprv sme doma urobili bábovku podľa receptu. To je vždy zásada. Prvýkrát podľa receptu a až potom vymýšľanie. A hneď ako prvé som vymyslela marhuľovú bábovku, ktorú nájdete medzi receptami v receptári

http://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/recepty/50-mucniky-bezlepkove/224-marhulova-babovka

Ako druhý bol na rade hruškový koláč

http://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/recepty/50-mucniky-bezlepkove/227-hruskovy-kolac

Nie celkom podľa receptu, ale predsa

Potom som raz chcela urobiť bábovku podľa receptu, lebo bola ozaj dobrá, ale čo sa nestalo? Sóda bikarbóna nebola doma. Minula som ju na vyčistenie kávovaru.

Nuž som to skúsila tak inak. Žĺtka som vymiešala s olejom elektrickým miešačom. Ručne som vmiešala zmes na bábovku a nakoniec tuhý sneh z bielkov. Musím povedať, že teraz som použila 3 vajíčka veľkosti L. Inak som už potom piekla 40 minút pri 150°C ako je na návode. A bábovka pekne nabehla a bola jemnejšia.
Podobne sme robili aj dvojfarebnú bábovku. časť cesta sme zafarbili trochou kakaa a vliali do formy najprv bledú a potom tmavú časť. 

O pár dní neskôr sme sa rovnakým spôsobom snažili urobiť mafiny. 

 

Mafiny sa nám však horšie vyberali zo silikónovej formy. Nuž mafiny vieme, že musíme vždy robiť podľa presne návodu a potom idú z formy bez problémov.

 

Občas si namiešam aj svoje zmesi, aby som mala doma zmenu. Skúste aj moju zmes na bezlepkovú bábovku: http://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/varime-pecieme/646-pecieme-bezlepkovu-babovku

 

Hľadať

Odkazovač

silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2
Kavalková

Ďakujem za registráciu ?

22/09/2021 - 07:29 1
silbod

Anka, po prihlásení na stránku, si daný obrázok stiahnite pomocou zelenej šípky v pravom dolnom rohu do svojho počítača. Z počítača vytlačíte.

21/06/2021 - 18:55 1
Anka

Dobrý deň v časti etikety a nálepky sa napr. vybraný obrázok nedá uložiť na tlač A4.

21/06/2021 - 10:12
Maja

Reklamy nám pomáhajú financovať beh stránky a sú automatické, záleží aj od vašich nastavení (prehliadač, google, cookies) ako sa zobrazia.

03/05/2021 - 18:12

Zrušiť

Partneri