Testujeme bezlepkové zmesi 6

Pred pár dňami som navštívila jeden BIO obchod, kde som celkom rada nakupovala.

Vybrala som si z regálu jednu zo zmesí. Aj mi bolo divné, že majú akýsi malý výber, predavačka ma sama potom upozornila, že to sú už posledné. Majiteľ sa rozhodol už viac tieto zmesi nepredávať vo svojom obchode. Nuž to mi je ľúto, lebo tento obchod som mala najbližšie k domu a veru som tam chodila často. Budem chodiť inam.

  

Tentokrát sme teda doma robili jedlá hlavne zo zmesi Mix B. 

Jablková omeleta

1 veľké vajíčko vymiešame s 50 ml vody. Pridáme 1 čajovú lyžičku kryštálového cukru a 2 mierne kopcovité polievkové lyžice zmesi. Dobre vymiešame. (Zvyčajne stačí vymiešať vo vysokej šálke vidličkou, ale občas sa mi to hrudkovatie a tak vlejem do nádoby a radšej rozmiešam ručným mixérom.)  Nakoniec vmiešame štipku sódy bikarbóny. Necháme chvíľu postáť. 

Na panvici si rozohrejeme olej - len trošku. Vylejeme cesto a pečieme na strednom plameni. Povrch posypeme nastrúhaným jablkom na hrubo - asi tak 3 polievkové lyžice. Ak môžeme, nie ste alergický, posypeme povrch škoricou. Panvicu na asi 2 minúty prikryjeme. Potom preložíme na tanier. Podávame teplé.

 

My nemôžeme škoricu, nuž sme po upečení pred podávaním posypali omeletu postrúhanou horkou čokoládou na jemno.

 

Omeleta so šunkou

1 veľké vajíčko vymiešame s 50 ml vody. Pridáme 2 mierne kopcovité polievkové lyžice zmesi. Dobre vymiešame. (Zvyčajne stačí vymiešať vo vysokej šálke vidličkou, ale občas sa mi to hrudkovatie a tak vlejem do nádoby a radšej rozmiešam ručným mixérom.)  Nakoniec vmiešame štipku sódy bikarbóny a soli. Necháme chvíľu postáť. 

Na panvici si rozohrejeme olej - len trošku. Vylejeme cesto a pečieme na strednom plameni po 2 minútach z oboch strán. Na polovicu položíme šunku. Omeletu preložíme na polovicu a potom na tanier. Podávame teplé.

 

Zeleninová omeleta

1 veľké vajíčko vymiešame s 50 ml vody. Pridáme 2 mierne kopcovité polievkové lyžice zmesi. Dobre vymiešame. (Zvyčajne stačí vymiešať vo vysokej šálke vidličkou, ale občas sa mi to hrudkovatie a tak vlejem do nádoby a radšej rozmiešam ručným mixérom.)  Nakoniec vmiešame štipku sódy bikarbóny. Necháme chvíľu postáť. 

Na panvici si rozohrejeme olej - len trošku. Vylejeme cesto na panvicu, osolíme a posypeme ho paradajkami a paprikou a pečieme na strednom plameni prikryté asi 2 minúty. Omeletu preložíme na tanier. Podávame teplé. Ako prílohu môžeme urobiť varené zemiaky a podávať aj ako hlavné jedlo.

 

 

 Pizza

200 ml vody premiešame s 1 čajovou lyžičkou oleja a polovicou čerstvého droždia. Necháme podkysnúť na teplom mieste. Primiešame po lyžiciach asi 200 g zmesi so štipkou soli. Vypracujeme cesto. Vyvaľkáme asi na 5 mm. Položíme na pekáč vystlaný papierom na pečenie. Potrieme kečupom. posypeme nastrúhaným syrom a potrhanou šunkou. Necháme asi 20 minúť podkysnúť. Potom vložíme do rúry vyhriatej na 200°C a pečieme asi 20 - 25 minút.

  

Ak nemôžete tvrdý syr ako my, skúste nejakú inú ingredienciu. Cesto je veľmi chutné.

 Slané slimáčiky

Cesto zarobíme ako na pizzu, len dáme trochu viac soli. Stočíme slimáčiky - rovnoramenné trojuholníky stočené od základne po vrchol - Potrieme vodou, aby sme odstránili zbytky múky na povrchu. Necháme na pekáči vystlanom papierom na pečenie podkysnúť asi pol hodiny. Potom posypeme mletou červenou paprikou. Necháme piecť vo vyhriatej rúre na 190°C asi 20 minút. 

Pred posypaním paprikou, môžeme potrieť vajíčkom, lebo ja som zabudla a sú na povrchu veľmi biele. 

Zázvorníky

Vymiešame 2 veľké vajíčka 4 polievkové lyžice krupicového cukru a 2 čajové lyžičky na jemno nastrúhaného čerstvého zázvoru. Necháme pôsobiť asi pol hodinu pri iszbovej teplote. Potom vmiešame po lyžiciach zmes spolu s 1 čajovou lyžičkou sódy bikarbóny tak, aby sme dostali cesto na vaľkanie. Cesto potom vyvaľkáme na doske posypanej krupicovým cukrom. Vykrojíme tvary, ktoré poukladáme na papierom vyložený plech. Prikryjeme utierkou a necháme postáť asi pol hodinu. Potom potrieme rozšľahaným žĺtkom. A zase necháme postáť asi polhodiny. Potom vložíme do rúry vyhriatej na 200°C a pečieme asi 8 minút. 

bezlepkové zázvorníky

 

 

Hľadať

Kalendár udalostí

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Odkazovač

silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13 1
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35 1
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 1
Kavalková

Ďakujem za registráciu ?

22/09/2021 - 07:29 1
silbod

Anka, po prihlásení na stránku, si daný obrázok stiahnite pomocou zelenej šípky v pravom dolnom rohu do svojho počítača. Z počítača vytlačíte.

21/06/2021 - 18:55
Anka

Dobrý deň v časti etikety a nálepky sa napr. vybraný obrázok nedá uložiť na tlač A4.

21/06/2021 - 10:12
Maja

Reklamy nám pomáhajú financovať beh stránky a sú automatické, záleží aj od vašich nastavení (prehliadač, google, cookies) ako sa zobrazia.

03/05/2021 - 18:12
Tatranska

Dobrý deň, Prečo sa na celej polovici zobrazuje reklama? To sa nedá používať. Mohli by ste s tým niečo urobiť?

03/05/2021 - 17:42
silbod

Lucia, ak si kliknete na prihlásenie sa, môžete sa prepojiť s našou webkou aj cez FB či twiter.

25/04/2021 - 16:03 1

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri