Už bude vaše dieťa končiť prvú triedu

Váš prvák už vie dobre čítať. Nechce sa mu však ešte čítať veľmi dlhé texty? Potrebuje zmenu pri čítaní? Teda chvíľu číta, potom maľuje či píše? 

Možno máme pre vás "liek". Prezrite si na našom webe pár pracovných listov, čo som kedysi robievala so synom a neskôr s dcérou v druhom polroku prvej triedy.

Syn sa učil ešte podľa iných osnov v škole. Dcéra už zase podľa iných a dnes je to zase trochu inak. Keďže každé dieťa je iné a ozaj inak vníma svet, možno práve moje výmysly, ktorými som pomáhala mojim deťom vám prídu vhod a pomôžete aj vy svojim deťom. 

Moje deti mali veľmi radi maľované čítanie. Kupovali sme kvôli tomu dosť časopisov.  https://www.dobre-napady.sk/pre-skolakov/pracovne-listy/citanie-s-obrazkami

Pár pracovných listov na počítanie - možno iné ako v škole, možno podobné, nájdete tu https://www.dobre-napady.sk/pre-skolakov/ucime-sa-pisat/pre-prvaka

V druhom polroku už zvykol syn písať v škole krátke diktáty. Skúste si precvičovať opisovanie písaného alebo tlačeného textu, nech sa už učí vaše dieťa v škole písať akýmkoľvek spôsobom https://www.dobre-napady.sk/pre-skolakov/ucime-sa-pisat/diktaty/category/97-diktaty-1-rocnik 

A čo matematika? Dnes vo všetkých médiach počujeme aká je "ťažká" - náročná a pritom práve v predškolskom veku a aj na začiatku prvej triedy ju deti vnímajú omnoho lepšie ako iné predmety. Pár pracovných listov z mojej matematiky nájdete tu. https://www.dobre-napady.sk/pre-skolakov/hrame-sa-s-cislami/pocita-prvak 

Syn sa ešte v marci-apríli prvej triedy učil počítať s prechodom cez desiatku. Dcéra o šesť rokov neskôr nie. Nepáči sa mi, že sa takto posúva výuka matematiky. Veď v tomto prípade ide len o mechaniku..., ktorú bude dieťa potrebovať pri logických úvahách. Tie však posúvame stále do vyšších ročníkov. Je to naozaj dobré? Čo na to psychológovia?

Ak sa vy a vaše dieťa nebojíte prechodu cez desiatku, odporúčam skúsiť pár počítaní s vajíčkami.

        

A čo s geometriou? Áno, je to súčasť matematiky, ale v prvom ročníku by som ju asi viac zaradila do výtvarnej výchovy. Veď ide o budovanie priestorovej predstavivosti a sústredenia sa. https://www.dobre-napady.sk/pre-skolakov/hrame-sa-s-geometriou/geometria-pre-prvakov 

A nakoniec pár úloh, ktoré si dieťa musí prečítať. https://www.dobre-napady.sk/pre-skolakov/pracovne-listy/citanie-s-porozumenim-pre-prvakov 

 

Hľadať

Odkazovač

Zuzka12

Dobrý deň, konečne som prihlásená, veľmi dobrá stránka

11/01/2022 - 18:19 1
Maja

Kamil, kvasinky cukor neprodukujú,v kvásku prebieha fermentácia - kvasenie.(V biochémii je úzko definované ako extrakcia energie zo sacharidov bez prítomnosti kyslíka.)

31/12/2021 - 18:24
Kamil

Cukor do kvasku
Naco kvasinky samé vytvárajú cukor asi pani nie je biologická ale tape co ju naucili

28/12/2021 - 21:54
Maja

Zelená šipka sa zobrazí len pre prihlásených. Boli ste prihlásená? (Z odkazovača to nevidím.)

08/12/2021 - 09:40
AntoniaM

Dobry den, rovnako mi nejdu stiahnut pracovne listy HRAME SA S CISLAMI pre tretiakov. Ta ikonkaso zelenou sipkou sa pri otvoreni jednotlivych pracovnych listov nezobrazuje.

08/12/2021 - 09:14
Maja

Na stiahnutie treba kliknúť na ikonku so zelenou šipkou pri obrázku (iba pre prihlásených). Napíšte cez kontaktný formulár, čo presne vám nejde otvoriť, či vytlačiť.

07/12/2021 - 09:07
Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52 1
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39

Zrušiť

Partneri