Ako precvičovať ruku na písanie

Krasopis nie je výsledkom len cvičenia písania písmen v prvej triede. Nácvik správneho držania ceruzky, tzv. odľahčenia ruky pri kreslení a neskôr písaní začína už omnoho skôr. Pomôžme svojmu dieťaťu zábavnejšou formou už skôr ako príde do školy. A je ozaj jedno akým spôsobom sa bude dieťa v škole učiť písať. Či to bude spojité alebo scriptové písmo. Zahrajme sa spolu s ním:

1. našla som medzi svojimi vecami z detstva Magik - takú hru, kde sa kruhy prišpendlia o kôpku papiera a malými ozubenými kolieskami opisujeme tento kruh a pritom dobre zastrúhanou ceruzkou kreslíme rôzne tvary (určite niečo podobné nájdete v hračkárstve aj teraz)

2. kreslíme podľa šablóny - vystrihnite z papierovej škatule pár tvarov, ktoré nechajte dieťa obkreslovať rôznymi farbičkami a vytvoriť obraz https://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/918-tvorime-s-najmensimi-14 

Ak si vložíte do vyhľadávača na našej stránke "tvoríme s najmenšími", vykuknú na vás naše články ako sa hrať a tvoriť s deťmi pre zábavu i učenie sa hrou. 

3. kreslíme karikatúry - http://www.dobre-napady.sk/pre-skolakov/474-kreslime-karikatury

Ide o hru pre celú rodinu. Od menších až po starých rodičov. 

4. spájaj bodkovaný obraz alebo kreslíme podla čísel  https://www.dobre-napady.sk/omalovanky/pospajaj-a-vyfarbi 

Odporúčame:  Kupujme kvalitné trojhranné alebo šesťhranné ceruzky, pomáhajme dieťaťu učiť držať správne ceruzku. Píšme s deťmi kriedami po chodníku alebo doma po domácej tabuli. Kreslime veľa s deťmi vodovými farbami a postupne zmenšujme hrúbku štetca.

Pár pracovných listov už prekombinovaných s pozorným počúvaním inštrukcii nájdete pre predškolákov tu: https://www.dobre-napady.sk/pre-deti/pracovne-listy-pre-predskolakov 

Akékoľvek spoločné tvorenie s vašim dieťaťom utuží vaše vzťahy a budete sa s ním aj lepšie v prvej triede pripravovať do školy.