Pretekáme

Letná zábava je vhodná do prírody.

Môžeme ísť na turistiku, vychádzku aj len tak bez cieľa, či na bicykel. Môžeme ísť opekať či grilovať a pritom môžeme si aj zasúťažiť len tak či naozaj o odmeny.

Kráčame spolu

Zviažeme dvom deťom nohy. Necháme deti prejsť na nejakom úseku alebo na čas alebo súperiť medzi dvomi dvojicami s takto zviazanými nohami. Podobne môžeme deti nechať prechádzať ako slalomom medzi pníčkami či inými značkami zase na čas alebo súperením medzi dvomi dvojicami či viacerými dvojicami.

 Kopeme

Kopať na bránku si môžeme aj len tak. Alebo aj najprv okolo kužeľov akoby slalomom a nakoniec prekopneme loptu ku bráne a góóól! Môžeme súťažiť na čas. Pripočítavať či odrátavať sekundy za nedanie gólu.

 Hádžeme

Hádzať môžeme lopty, loptičky do koša na prádlo či do pneumatiky. Môžeme hádzať šišky na peň a ktorá sa od neho odrazí má bod plus. Či podobne.

Hádzať môžeme aj na diaľku loptami či šiškami alebo trsmi trávy. Pričom si označíme palicami, či stuhami, alebo sprejom na tráve čiary každých 5 metrov, aby sme vedeli lepšie odhadnúť vzdialenosť hodu.

Šišky môžeme zafarbiť farbami na drevo. Deti bude hra viac baviť, keď budú držať v rukách farebné šišky.

Švihadlo

So švihadlom si môžeme zasúťažiť rôzne. Napríklad na čas koľko urobíme preskokov. Môžeme točiť švihadlo a deti i dospelí môžu skákať cez točiace švihadlo. Jeden stojí v strete a točí švihadlo, ktoré preskakujú ľudia stojaci okolo neho a vytvárajú kruh. Môžeme švihadlo priviazať o dva stromy  a deti môžu preskakovať. Postupne môžeme zvyšovať výšku. Alebo naopak priviazať švihadlo do výška a nechať deti podliezať a postupne znižovať výšku.

 Skok vo vreci

Vo vreci môžeme skákať na rovnej dráhe na čas alebo porovnaním dvoch či troch súťažiacich. Potom môžeme zmeniť dráhu. Môžeme urobiť slalomovú dráhu, či kombinovať skok vo vreci, potom vyzliecť vrece a bežať alebo naopak.

 

 

Hľadať

Odkazovač

Zuzka12

Dobrý deň, konečne som prihlásená, veľmi dobrá stránka

11/01/2022 - 18:19 1
Maja

Kamil, kvasinky cukor neprodukujú,v kvásku prebieha fermentácia - kvasenie.(V biochémii je úzko definované ako extrakcia energie zo sacharidov bez prítomnosti kyslíka.)

31/12/2021 - 18:24
Kamil

Cukor do kvasku
Naco kvasinky samé vytvárajú cukor asi pani nie je biologická ale tape co ju naucili

28/12/2021 - 21:54
Maja

Zelená šipka sa zobrazí len pre prihlásených. Boli ste prihlásená? (Z odkazovača to nevidím.)

08/12/2021 - 09:40
AntoniaM

Dobry den, rovnako mi nejdu stiahnut pracovne listy HRAME SA S CISLAMI pre tretiakov. Ta ikonkaso zelenou sipkou sa pri otvoreni jednotlivych pracovnych listov nezobrazuje.

08/12/2021 - 09:14
Maja

Na stiahnutie treba kliknúť na ikonku so zelenou šipkou pri obrázku (iba pre prihlásených). Napíšte cez kontaktný formulár, čo presne vám nejde otvoriť, či vytlačiť.

07/12/2021 - 09:07
Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52 1
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39

Zrušiť

Partneri