Pretekáme

Letná zábava je vhodná do prírody.

Môžeme ísť na turistiku, vychádzku aj len tak bez cieľa, či na bicykel. Môžeme ísť opekať či grilovať a pritom môžeme si aj zasúťažiť len tak či naozaj o odmeny.

Kráčame spolu

Zviažeme dvom deťom nohy. Necháme deti prejsť na nejakom úseku alebo na čas alebo súperiť medzi dvomi dvojicami s takto zviazanými nohami. Podobne môžeme deti nechať prechádzať ako slalomom medzi pníčkami či inými značkami zase na čas alebo súperením medzi dvomi dvojicami či viacerými dvojicami.

 Kopeme

Kopať na bránku si môžeme aj len tak. Alebo aj najprv okolo kužeľov akoby slalomom a nakoniec prekopneme loptu ku bráne a góóól! Môžeme súťažiť na čas. Pripočítavať či odrátavať sekundy za nedanie gólu.

 Hádžeme

Hádzať môžeme lopty, loptičky do koša na prádlo či do pneumatiky. Môžeme hádzať šišky na peň a ktorá sa od neho odrazí má bod plus. Či podobne.

Hádzať môžeme aj na diaľku loptami či šiškami alebo trsmi trávy. Pričom si označíme palicami, či stuhami, alebo sprejom na tráve čiary každých 5 metrov, aby sme vedeli lepšie odhadnúť vzdialenosť hodu.

Šišky môžeme zafarbiť farbami na drevo. Deti bude hra viac baviť, keď budú držať v rukách farebné šišky.

Švihadlo

So švihadlom si môžeme zasúťažiť rôzne. Napríklad na čas koľko urobíme preskokov. Môžeme točiť švihadlo a deti i dospelí môžu skákať cez točiace švihadlo. Jeden stojí v strete a točí švihadlo, ktoré preskakujú ľudia stojaci okolo neho a vytvárajú kruh. Môžeme švihadlo priviazať o dva stromy  a deti môžu preskakovať. Postupne môžeme zvyšovať výšku. Alebo naopak priviazať švihadlo do výška a nechať deti podliezať a postupne znižovať výšku.

 Skok vo vreci

Vo vreci môžeme skákať na rovnej dráhe na čas alebo porovnaním dvoch či troch súťažiacich. Potom môžeme zmeniť dráhu. Môžeme urobiť slalomovú dráhu, či kombinovať skok vo vreci, potom vyzliecť vrece a bežať alebo naopak.

 

 

Hľadať

Kalendár udalostí

Odkazovač

stanislava kacmarikova

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

26/09/2020 - 20:13
silbod

Marginean Camelia, aké pracovné listy by ste potrebovali?

19/09/2020 - 09:09
Marginean Camelia

Chcela by som pracovné listy.

19/09/2020 - 04:48
Marginean Camelia

Chcela som pracovné listy. Dakujem!

19/09/2020 - 04:47
silbod

Iveta, pracovné listy si môžete stiahnúť po prihlásení sa. Môžete ich používať na nekomerčné účely. A nesmiete odstraňovať logo.

11/09/2020 - 14:18
Iveta

Dobrý deň,
prosím Vás je možne si stiahnut listy pre deti?

11/09/2020 - 11:41 1
silbod

Pani lacova.m nálepky máme tu https://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/etikety-nalepky Zatiaľ to boli na lekváre, darčeky alebo zošity.

18/06/2020 - 14:09 1
lacova.m

hladam nalepku baza

18/06/2020 - 13:55
silbod

Petra, napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., cez odkazovač sa to nedá riešiť... U nás nie je podmienka byť pracovníkom školy.

14/05/2020 - 14:48 1
Petra

Dobrý deň. Zaregistrovala som sa ako súkromná osoba. Bez školy. Chcela som pracovné listy. Prišiel mail na aktiváciu, ale nejde mi to.
Petra

14/05/2020 - 11:28

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri