Šijeme

Ponúkame vám námety a návody na šitie a úpravu odevov v domácnosti.

Šijeme salónky

Ešte je len jeseň v polovici, ale my doma už začíname tvoriť aj vianočne. Veď kým vytvoríme viac ozdôb, prejde trochu času. Tak nech to stihneme.

Už minulý rok sme robili ozdoby z pedigu, vyšívali a obliepali na polystyrénové gule... Vymýšľali niečo nové, iné. Veď sme už väčšie, už nie sme malé deti a tak sme chceli zmenu. Tento rok sme sa tiež posunuli. Ušili sme si cukríky - salónky. Nemôžeme totiž tie obchodové potravinové, lebo obsahujú lepok a sóju. Ale stromček bez salónok nie je vianočný stromček. Chýbali by nám tam.

Čítať ďalej: Šijeme salónky

Šijeme obliečku na vankúš

Pri jesennom upratovaní v domácnosti sa objavia aj teké drobnosti, ktoré sme nečakali. Napríklad, vankúš už dosluhuje. Jeho vnútro je už sprané a tvorí akési neidentifikovateľné kusy. Už sa zle oň opiera či podkladá pod hlavu.

Aj nám sa to stalo. A tak sme vankúš rozobrali a výplň vytriedili. Z pôvodne 50 cm x 50 xm veľkého vankúša nakoniec sme ušili vankúšik 35 cm x 35 cm. A naň si dnes spolu ušijeme obliečku zo zelenkavého košeľového flanelu.

Čítať ďalej: Šijeme obliečku na vankúš

Vianočný obrúsok

Získala som pár starších módnych časopisov aj so strihmi. Nuž, sme prelistovali a išli do komory, aké máme látky a čo by sme mohli urobiť.

Obzeráme doma látky. Zisťujeme, že sme si nechávali množstvo menších ústrižkov. Stále som vravela, že sa raz k patchwork vrátim. Tak zostali kúsky látok v škatuli na skrini. A čakali. Dnes sme ich začali prezerať a pomaly vyberať čo z nich urobíme. Ako prvý sme urobili menší vianočný obrúsok.

Čítať ďalej: Vianočný obrúsok

Šijeme tašku

 Už sme sa aj my doma rozkývali. Ušili sme si modernú jednoduchú látkovú tašku.

Z biobavlny. Absolútne BIO. Látka je totiž ešte po mojej starej mame. Má krásnu prírodnú farbu. Na tašku sa mi zdala trochu tenká, ale neviem či síce zánovnú látku, ale predsa len viac desiatok rokov odležanú, viem použiť na oblečenie. Možno ešte naberiem odvahu, lebo jej máme ozaj dosť a urobím si letné nohavice, ktoré si z nej viem úplne dokonale predstaviť.

Vrátim sa k tej taške. Pozrite si náš návod. Urobte si aj vy.

Čítať ďalej: Šijeme tašku

Šijeme vrecko na topánky

O chvíľu je tu nový školský rok.

Nakupujeme pomôcky do školy, ceruzky, perá, zošity, nové tepláky, cvičky, prezúvky. S nami si teraz ušijete svoje vlastné originálne vrecúško na prezúvky či cvičky. Možno aj na niečo iné. Sami uvidíte.

Čítať ďalej: Šijeme vrecko na topánky

Šijeme prestieranie

Boli sme v obchode s látkami pozrieť tetu predavačku. Je to staršia pani, ktorá chvíľu pred dôchodkom prišla o prácu a vďaka synovi a podpore dcéry si otvorila v jednom paneláku taký malý obchodík s látkami od slovenských a českých výrobcov.

Chodievame tam už veru hodne rokov. Ešte keď bol syn v kočíku som tam nakupovala a šila synovi nohavice i pyžamá. Pani má na jednej poličke staré Burdy a Pramá a požičiava ich maminám, aby mohli podľa nich ušiť svojim ratolestiam čo sa im páči. Je veľmi flexibilná - a to už má svoj vek - dohodla sa aj s mladou krajčírkou a tak trikrát v týždni si môžu z jej látok dať ľudia ušiť aj oblečenie u nej na mieru.

Čítať ďalej: Šijeme prestieranie

Šijeme šaty

alebo recyklujeme, ako sa tomu dnes moderne hovorí, staršie tričká, tepláky či iné z nášho šatníka. Používame to, čo sme zo šatníka pri veľkom upratovaní vyradili. Proste čo už nie je šik, ale mali sme to radi a nechceme to len tak vyhodiť. Chceme si to oblečenie predsa len nechať aj keď možno v inej forme.

Úprava oblečenia chce trochu zručnosti, fantázie a priestorovej predstavy. Výsledok je však úžasný a priam dokonalý.

Čítať ďalej: Šijeme šaty

Hľadať

Kalendár udalostí

Akcie

31
okt
Zámok Schloss Hof Rakúsko

02
nov
Čajovňa Symetria v DNV

16
nov
Zámok Schloss Hof Rakúsko

Odkazovač

majka168

Ďakujem
:)

03/10/2019 - 18:07
Vanislava

uzasny diktatik chcem zopakovat

16/09/2019 - 16:44
Samueeel

Khoko:O

16/09/2019 - 12:13
evaker

Ďakujem :)

14/09/2019 - 10:06
Maja

Ďakujeme :)

13/08/2019 - 14:41
Igor. F

Super! Našiel som tu dobré recepty ale taktiež aj rôzne iné super veci! ?

13/08/2019 - 13:46 1
Štefan

Ďakujem, pracovné listy rad použijem pre vnučku.

04/08/2019 - 10:58 1
Drahu

Vynikajúce pracovné listy. :-) Ste super!!! :-)

25/07/2019 - 09:01 1
Viktor Selecký

Za výborný prospech a vzorné správanie.

24/06/2019 - 11:22
Andrea Musu

Ďakujem, pracovné listy rada použijem :)

23/05/2019 - 13:13 1

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri