Pletieme a háčkujeme

Ponúkame vám námety a návody na pletenie a háčkovanie čiapok, šálov...

Háčkujeme ozdoby na zaváraniny

 Je čas letného zavárania, varenia sirupov či iného konzervovania. Možno aj Vy doma radi takto tvoríte a vyrábate domáce mlsoty. My ich už roky aj trochu dekorujeme, aby lepšie vyzerali na poličke. Občas nejaké darujeme známym pri grilovačke či k sviatku. Viete ako pekne vyzerá darčekový kôš zložený z takýcto domácich produktov s dekoráciou? No úžasne! Skúste, uvidíte ten užasnutý úsmev obdarovaného. 

Čítať ďalej: Háčkujeme ozdoby na zaváraniny

Pletieme prikrývku do kočíka

Ďalšie bábätko budeme mať v práci. Teda nie my, ale kolegynka. Tešíme sa. Robím jej, či malej bábike, darček. Deku do kočíka. Verím, že sa farebne bude hodiť. Dnes takú klasickejšiu vzorku. Takú - akú som robila mojim deťom pred dvadsiatimi rokmi. 

A keď vyrastie, bude do nej zakrývať bábiku. 

Čítať ďalej: Pletieme prikrývku do kočíka

Pletieme vrecúška na sušenú levanduľu

Každý rok suším levanduľu. Niekedy jej jej viac, inokedy menej. Každý rok potom vyrábame vrecúška, do ktorých ju balíme, aby sme v auguste a na jeseň rozdali meninové a narodeninové darčeky. Tento rok nie je inak. Tiež majstrujeme. Dnes sme sa rozhodli nielen pliesť, ale aj trochu vyšívať. Ak sa to dá tak nazvať. Lebo vyšívať na tak tenkú pleteninu je náročné. 

Čítať ďalej: Pletieme vrecúška na sušenú levanduľu

Páskovaný kabátik na 4 mesiace

Tento týždeň som zase plietla. Ďalšia kolegyňa čaká bábätko. Vraj slečnu. Nuž teraz jednoduchý kabátik. Mám rada pásiky. A hlavne preto, že som predtým kúpila miesto modrej bavlny, čiernu. Nuž teraz musím kombinovať. Nech pre dieťatko nie je veľa čiernej. 

Budeme pliesť na ihliciach č. 3,5 a okrúhlu ihlicu č. 3, ďalej budeme potrebovať 3 gombíky.

Čítať ďalej: Páskovaný kabátik na 4 mesiace

Pulovrík na 4 - 6 mesiacov

Kolegyňa bude mať bábätko. Teším sa s ňou.

Nuž som plietla pulovrík pre chlapčeka. Objednávala som vlnu na internete a hop, prišla miesto modrej čierna. No čo už. Už nestihnem vymeniť a riešiť zle poslanú bavlnu. Hlavne, že je detská. Musím povedať, že ma dosť udivilo, že sa aj pre deti vyrába tento odtieň. Vidieť, že mám už veľké deti. Preto som robila trochu väčší, pre miminko mi tá čierna prišla nevhodná. 

Čítať ďalej: Pulovrík na 4 - 6 mesiacov

Háčkujeme snehové vločky

 Zaujal vás nadpis článku? Naozaj som myslela vážne, že háčkujeme snehové vločky. Pred Vianocami som od jednej dobrej kamarátky dostala uháčkovanú krásnu vločku. Vlastne je to táto na fotografii pri týchto slovách. Dali sme jej čestné miesto. Veľmi sa nám páči. Nuž a teraz sme sa rozhodli, že jej urobíme kamarátky. Ďalšie vločky, ktorými dozdobíme stromček. Pôvodne sme chceli urobiť rovnaké. Dcéra však zhodnotila, že každá vločka, ktorá padá má iný tvar. Nuž sa toho budeme držať aj pri výzdobe stromčeka. Každá vločka bude iného tvaru. 

Čítať ďalej: Háčkujeme snehové vločky

Veľkonočné dekorácie

 Už sú sviatky za dverami. Najvyšší čas na výzdobu. Konečne som zase obháčkovala vajíčko. Tentokrát veľmi jednoducho. Dcéra pred rokom vyfúkla, akosi v tom zmätku z prvej vlny korony, som zabudla, proste nezvládla. Nuž som ho našla a urobila teraz. Vydržalo a dočkalo sa. Už je hotové. 

 

Čítať ďalej: Veľkonočné dekorácie

Hľadať

Kalendár udalostí

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Odkazovač

silbod

Anka, po prihlásení na stránku, si daný obrázok stiahnite pomocou zelenej šípky v pravom dolnom rohu do svojho počítača. Z počítača vytlačíte.

21/06/2021 - 18:55
Anka

Dobrý deň v časti etikety a nálepky sa napr. vybraný obrázok nedá uložiť na tlač A4.

21/06/2021 - 10:12
Maja

Reklamy nám pomáhajú financovať beh stránky a sú automatické, záleží aj od vašich nastavení (prehliadač, google, cookies) ako sa zobrazia.

03/05/2021 - 18:12 1
Tatranska

Dobrý deň, Prečo sa na celej polovici zobrazuje reklama? To sa nedá používať. Mohli by ste s tým niečo urobiť?

03/05/2021 - 17:42
silbod

Lucia, ak si kliknete na prihlásenie sa, môžete sa prepojiť s našou webkou aj cez FB či twiter.

25/04/2021 - 16:03 1
Lucia Palková

Dobrý deň. Chcela by som požiadať o registráciu. Ďakujem :-)

25/04/2021 - 14:11
Božka

Srdečná vďaka, som nadšená...:)

07/04/2021 - 16:43 1
silbod

Max, občas sa nám to stane. V škole, keď dávam deťom, už ma poznajú a niektorí sa aj tešia, že ju našli. Lenže musia mi ju pomôcť opraviť. Čím sa tiež učia... Ďakujeme

24/03/2021 - 11:13 1
Max

pochvala tvorcom...len chcem upozorniť, že v križovke Adam František je chyba :(

24/03/2021 - 10:45 1
JANAkend

Dakujem za registráciu. :)

17/03/2021 - 12:32 1

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri