Varíme, pečieme

Vyberte si z receptov z našej kuchyne.

Pripravujeme vianočné dobroty

Dnes už asi rozmýšľate čo budete pripravovať na štedrú večeru. Možno by ste chceli zmenu, možno príde niekto z rodiny a chceli by ste ho prekvapiť niečím novým alebo len máličko iným? Možno príde "svokra", čo má mlsný jazýček alebo rada všetko skontroluje? Inšpirujete sa u nás.

Ponúkame vám staro-nové recepty podľa našich úprav.

Čítať ďalej: Pripravujeme vianočné dobroty

Hubert

Mám na mysli šampanské alebo sekt. To šampanské, o ktorom cisár František povedal: "Toto šampanské je lahodné!"

Viete ako vzniklo?

Pred pár mesiacmi sme sa v škole s deťmi učili o ľuďoch, ktorí nejakým spôsobom zviditeľnili Slovensko. V rámci projektu sme aj kreslili portréty týchto ľudí. Nalepili sme ich na nástenku a spolu s jednoduchými indíciami chceli od rodičov, aby hádali kto je na nich nakreslený.

Čítať ďalej: Hubert

Priam dokonalé raňajky

Pokiaľ máte voľný víkend či dovolenku a môžete si to dovoliť, určite si urobte s rodinou spoločné raňajky. Najprv si ich spolu urobte, potom poseďte a rozhovorom otvorte pekný deň. Príjemná vôňa jedla, dobrá chuť v ústach určite urobia náladu. Deň tak začnete pozitívne a s elánom.

Ponúkame vám aj dnes pár receptov na sýte a dobré raňajky, ktorými sa oplatí začať deň.

Čítať ďalej: Priam dokonalé raňajky

Konzervujeme feferónky

Ak sa vám stane podobne ako nám, že si vypestujete viac papričiek - feferóniek ako ste plánovali?

Len tak niekomu darovať za hrsť feferóniek by asi nebolo celkom vhodné. Prijmite teda pár našich odporučení ako ich uchovať či konzervovať, prípadne zabaliť, aby sa stali atraktívnym darčekom mlsnému jazýčku.

Čítať ďalej: Konzervujeme feferónky

Mäkké smotanové syry

Máte pocit, že všetky smotanové syry sú rovnaké? Naozaj je to len pocit. Povieme si pár slov ako sa vyrábajú či z čoho sa skladajú, aby ste ich lepšie spoznali a naučili sa ich používať vo svojej kuchyni.

A nakoniec si ukážeme ako si môžeme urobiť doma smotanový aj iný syr.

Čítať ďalej: Mäkké smotanové syry

Kaleráb

Keď som kedysi pomáhala pri kurzoch varenia, dozvedela som sa, že kaleráb je špeciálna odroda kapusty, ktorú vyšľachtili tak, aby sa jedol hlavne hlúb. To ma ozaj prekvapilo. Vtedy sme robili nejaký šalát a do neho sme dokonca použili mladé stredné menšie lístky z kalerábov. Bolo to veľmi chutné.

Kaleráb je bohatý nielen na minerály ako je meď, draslík, mangán, železo, kalcium, ale rovnako obsahuje aj vitamín C, B- vitamíny, vitamín A a vitamín K. Jeho dôležitou súčasťou je aj vláknina. Keďže obsahuje málo kalórii, odporúča sa aj pri diétach na chudnutie.

Čítať ďalej: Kaleráb

Ľubica pečie tortu

Dnešné ráno sme chceli piecť. Zrazu som mala akosi viac roboty inde a nemohla som zostať v kuchyni. Dcéra sa ponúkla, že upečie ona. Bola som rada.

Najprv prezrela všetko v komore, postupne vyťahovala zmesi aj múky a čítala zloženie i návody. Potom prezrela chladničku. Dlhšie sa rozhodovala, čo bude robiť. Nakoniec vybrala. Vždy mala rada krtkovu tortu. Tak sa ju snažila napodobniť. Urobila to však svojsky.

Čítať ďalej: Ľubica pečie tortu

Hľadať

Kalendár udalostí

Akcie

07
dec
Zámok Schloss Hof Rakúsko

Odkazovač

Maja

Bea, zatiaľ takýto pracovný list nemáme, no môžeme ho vytvoriť :)
Ak chcete vedieť presne kedy bude, pošlite nám na Vás kontakt cez https://www.dobre-napady.sk/napiste-nam

28/11/2019 - 17:11
Bea

Dobrý deň, bolo by možné vytvoriť pracovný list na precvičovanie všetkých písiem abecedy pod sebou? Alebo ho tu už niekde máte? Ďakujem, prajem pekný deň :)

28/11/2019 - 10:50
silbod

Peter7430, zatiaľ máme urobených len pár pracovných listov v sekcii Pre školákov. Tieto ešte nemáme spojené do jedného celku. Silvia

25/11/2019 - 19:25
peter7430

Dobry den mal by som zaujem o pracovne listz citanie s porozumenim pre 4. rocnik dakujem

25/11/2019 - 17:12
silbod

Dobrý deň pani Peeslényová, ak chcete ísť na zámok, musíte im napísať na ich adresu pani dudasova @ schlosshof.at alebo na adresu, ktorú nájdete na www.schlosshof.at/sk .

13/11/2019 - 19:27 1
Emilia Peeslényoá veduca

sme klub dôchodcov .D.C.Peter HLOHOVEC ďakujem za odpoveď

12/11/2019 - 18:25
Emilia Peeslényoá veduca

Doby deň prosím vás my by sme chceli pišť 30.11.2019 na prehliadku zámku spojene s Vianočnými trhmi a bolo by nás 42 alebo 50 , treba sa vopred nahlásiť ? a či mama zlav

12/11/2019 - 18:21
monkabrmbolka

Ďakujem;)

28/10/2019 - 15:58
majka168

Ďakujem
:)

03/10/2019 - 18:07 1
Vanislava

uzasny diktatik chcem zopakovat

16/09/2019 - 16:44

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri