Karnevalová maska AUTO

Keď som sa môjho 4-ročného syna pýtala, čím chce byť na karnevale - vymyslel si modré autíčko s usmiatou pusinkou, ktoré bude mať na hlave.

Tak sme si pripravili nasledovné: auto 1
Kartónová krabica
Farebné samolepiace fólie (dostali sme ich do daru v jednej reklamnej agentúre, boli to odrezky) Lepiaca páska, Nožnice, Kružidlo, pravítko, fixka, vyrezávač na papier 2x šnúrka na zaviazanie masky okolo brady, kúsok látky, pásik cca 4 cm široký (dĺžku odmeriate podľa hlavy dieťaťa)

Auto je vytvorene z 4 kartónových kusov:
2x bok
1x stredný diel v tvare dlhého obdĺžnika
1 x spodný diel "podvozok" v tvare obdĺžnika, do ktorého sme vyrezali
otvor na hlavu

Na kartón sme nakreslili obrysy auta z bočného pohľadu, vyrezali vyrezávatkom. Ďalej sme vytvorili taký istý kus, len zrkadlovo otočený. Stredný diel (začína sa pri predných svetlách...ide cez predné sklo, strechu, zadné sklo, ...až po zadnú poznávaciu značku) treba vymerať podľa šírky hlavy dieťatka. Odmerajte dieťatku hlavu priamkou "od ucha k uchu". Potom vyrežte dlhý kus, ktorý skrátite po prilepení na auto. Stredný diel sme postupne ohýbali a zároveň priliepali o bok auta. Po prilepení sme nadbytočný kus z dĺžky stredného dielu odstrihli. Prilepili sme druhý bok auta.

Vymerali a vyrezali sme spodný diel v tvare obdĺžnika. Do spodného dielu je potrebné vytvoriť otvor na hlavu a až potom tento diel prilepiť na auto. Kružidlom sme do stredu obdĺžnika nakreslili kruh, ktorého priemer bol len o par milimetrov menší ako šírka stredného dielu auta. Vyrezali sme vyrezávatkom najskôr kruhový otvor, ktorý sme potom ešte viac rozšírili do tvaru elipsy. Rozšírenie sme robili postupne, stále sme skúšali ako to pasuje na hlavu, správny tvar sa nám podarilo trafiť asi po piatom rozširovaní.
Potom sme spodný diel prilepili lepiacou páskou na auto.
Do otvoru na hlavu sme vlepili pásik z látky, aby maska na hlave dobre držala a nemala tendenciu prepadávať smerom dole.
Pre istotu sme pridali aj 2 šnúrky, ktoré sa zaväzujú pod bradou.....veď na karnevale sa tancuje, tak aby to nepadalo.

Nakoniec sme celé auto oblepili modrou samolepiacou fóliu (tiež 4 ks: dva boky, stred, spodok) A potom to je už len o fantázii: okná, oči, kolesá, vlasy, poznávacia značka s vlastnoručným podpisom......čo len budete chcieť.

Prajeme krásny karneval.

Paťko a Aďa

auto 2 auto 3

auto 4 auto 5

 

Hľadať

Odkazovač

Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35 1
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2
Kavalková

Ďakujem za registráciu ?

22/09/2021 - 07:29 1
silbod

Anka, po prihlásení na stránku, si daný obrázok stiahnite pomocou zelenej šípky v pravom dolnom rohu do svojho počítača. Z počítača vytlačíte.

21/06/2021 - 18:55 1
Anka

Dobrý deň v časti etikety a nálepky sa napr. vybraný obrázok nedá uložiť na tlač A4.

21/06/2021 - 10:12

Zrušiť

Partneri