Háčkujeme kostým pre Barbie

 

Prvý kostým mal úspech u menších dievčat u susedov. Hneď si našiel bábiku jednej z nich, ktorej sedel ako uliaty. A tak sme museli háčkovať aj ďalší. 

 Dnes vám ponúkame modrý s vejárikovou uzávierkou bez rukávov a červený s dlhými rukávmi.

 

 

Modrý kostým

Háčkujeme háčikom č. 4 príslušne hrubú bavlnu.

sako

     

 V magickom oku urobíme 12 dlhých stĺpikov. V druhom okruhu urobíme 24 dlhých stĺpikov. V ďalšom okruhu začneme dvomi dlhými stĺpikmi. Potom urobíme tri retiazkové očká a v treťom očku urobíme prvý dlhý stĺpik. Potom v každom treťom očku urobíme dva dlhé stĺpiky, inak po jednom. A urobíme otvor aj na druhú ruku. Potom háčkovanie otočíme a urobíme ďalší rad dlhých stĺpikov, ale na takom nedokončenom okruhu. Pričom v otvore na rukáv urobíme 4 dlhé stĺpiky. Potom v každom štvrtom očku urobíme po dva dlhé stĺpiky. Zase háčkovanie otočíme a háčkujeme ešte jeden nedokončený okruh. 

Nasledujúci okruh urobíme celý okolo celého háčkovania. A posledný okruh urobíme z vlniek.

sukňa

 

 Uháčkujeme retiazku z 21 očiek na nej 2 rady krátkych stĺpikov. Potom v každom druhom očku urobíme dva dlhé stĺpiky, inak po jednom. Nasledujúce tri rady háčkujeme dlhými stĺpikmi a posledný rad urobíme z vlniek.

klobúk

 Urobíme si retiazku z 5 očiek, ktorú stiahneme očkom do sľučky. V tejto sľučke urobíme 8 krátkych stĺpikov. V ďalšom okruhu urobíme 16 krátkych stĺpikov. V treťom okruhu urobíme 24 stĺpikov. V štvrtom urobíme 32 krátkych stĺpikov. Piaty a šiesty okruh urobíme po 32 krátkych stĺpikov. V nasledujúcom okruhu urobíme 48 dlhých stĺpikov - v každom druhom očku po dva, inak po jednom. 

kabelka

 Urobíme si retiazku z 8 očiek. Nad ňou urobíme 8 radov krátkych stĺpikov. Háčkovaný obdĺžnik prehneme a zháčkujeme krátkymi stĺpikmi do vrecka, ku ktorému urobíme retiazkou rúčku.

Červený kostým

Háčkujeme háčikom č. 3,5.

sukňa

Urobíme si retiazku z 22 očiek a nad ňou urobíme 2 rady krátkych stĺpikov, čo bude neskôr predstavovať pás. V nasledujúcom rade urobíme v každom druhom očku po dva krátke stĺpiky, inak len jeden. A zase urobíme tri rady krátkych stĺpikov, čím vytvoríme akési sedlo na sukni.

    

Potom robíme rady polodlhých stĺpikov do dĺžky sukne akú chceme.

sako

   

V magickom oku urobíme 10 polodlhých stĺpikov. V druhom okruhu urobíme 20. V treťom okruhu urobíme v každom druhom očku po dvoch polodlhých stĺpikoch, inak jeden, pričom v každej polovici urobíme otvor na rukáv - z 3 retiazkových očiek nad dvomi očkami. V štvrtom okruhu urobíme v každom treťom očku po dva polodlhé stĺpiky, pričom v otvore na rukáv urobíme štyri. V piatom okruhu urobíme v každom piatom očku po dva polodlhé stĺpiky. Celý kruh uzavrieme dvomi radmi voľnejšie háčkovaných krátkych stĺpikov, pričom vo viditeľných miestach urobíme po dva v jednom očku. 

V otvore na rukáv si nahodíme 12 polodlhých stĺpikov. Uháčkujeme dva okruhy v treťom jeden stĺpik uberieme a zase háčkujeme dva okruhy. v piatom zase jeden stĺpik uberieme a uháčkujeme dva okruhy. Rukáv uzavrieme dvomi radmi krátkych stĺpikov.

 

 

 

 

Hľadať

Odkazovač

Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35 1
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2
Kavalková

Ďakujem za registráciu ?

22/09/2021 - 07:29 1
silbod

Anka, po prihlásení na stránku, si daný obrázok stiahnite pomocou zelenej šípky v pravom dolnom rohu do svojho počítača. Z počítača vytlačíte.

21/06/2021 - 18:55 1
Anka

Dobrý deň v časti etikety a nálepky sa napr. vybraný obrázok nedá uložiť na tlač A4.

21/06/2021 - 10:12

Zrušiť

Partneri