Vianočné tvorenie

 Už len dva týždne a je to tu. Je tu ten veľký deň. Vianoce.

Aj dnes vám ponúkneme viac námetov na tvorenie a vymýšľanie ako vyzdobiť vianočný stromček, urobiť ozdoby na dvere či okná. Ako spoločne s deťmi tvoriť, zabaviť sa a užiť si rodinu.

Papierový stromček

Na tomto stromčeku môžu spolupracovať menšie aj väčšie deti. Urobíme si vianočné guľe z tvrdšieho papiera. Nakreslíme ich na papier, pekne vyfarbíme. To zvládnu aj menšie deti. Väčšie či dospelý ich potom môžu vystrihnúť. Spoločne si urobíme pásiky papiera, ktoré zliepame do krúžkou a vytvárame reťaz. Druhú reťaz môžeme vytvoriť z dlhých tenkých pásov bieleho či farebného papiera prehýbaním. My sme ju vytvorili - možno si niekto ešte bude pamätať počítačové papiere, ktoré sme vkladali do ihličkovej tlačiarne a ich dierkované okraje, pomocou ktorých sa papier v tlačiarni posúval.

 

Vianočné ozdoby z Fimo

Fimo hmotu dobre v ruke spracujeme a vyvaľkáme na doske na hrubšie. Potom preložíme cez hmotu háčkovanú dečku a opatrne prevaľkáme na tenšie. Dečka sa nám otlačí a urobí na hmote peknú vzorku. Potom vykrojíme vykrajovačkami na cesto tvary, ktoré pečieme podľa návodu.

 

 Snehuliak z papierovej lepenky

Takéto snehuliaky môžeme v menšej forme zavesiť aj na stromček ako ozdobu. Môžeme ich však zavesiť aj na stenu či dvere alebo lampy v triede. Sú krásne aj ako záložka do knižky.

 

 

Zimné pohľadnice do obálky

Dnes už väčšina ľudí posielam esemesky, maily a videá... My v škole aj tento rok budeme posielať s deťmi krásne pohľadnice v obálke. Najprv si ich urobíme. Potom napíšeme adresu na obálku. Vložíme pohľadnicu s prianím a všetci pôjdeme pekne spolu poslať na poštu.

Z vlastných skúseností viem, že starých rodičov takéto viac potešia ako esemeska. Tento rok budeme posielať aj starkým do domova, ktorých sme navštívili v októbri s našim kultúrnym programom. Každému pekne na jeho meno. Bude to osobnejšie.

Hľadať

Odkazovač

Zuzka12

Dobrý deň, konečne som prihlásená, veľmi dobrá stránka

11/01/2022 - 18:19 1
Maja

Kamil, kvasinky cukor neprodukujú,v kvásku prebieha fermentácia - kvasenie.(V biochémii je úzko definované ako extrakcia energie zo sacharidov bez prítomnosti kyslíka.)

31/12/2021 - 18:24
Kamil

Cukor do kvasku
Naco kvasinky samé vytvárajú cukor asi pani nie je biologická ale tape co ju naucili

28/12/2021 - 21:54
Maja

Zelená šipka sa zobrazí len pre prihlásených. Boli ste prihlásená? (Z odkazovača to nevidím.)

08/12/2021 - 09:40
AntoniaM

Dobry den, rovnako mi nejdu stiahnut pracovne listy HRAME SA S CISLAMI pre tretiakov. Ta ikonkaso zelenou sipkou sa pri otvoreni jednotlivych pracovnych listov nezobrazuje.

08/12/2021 - 09:14
Maja

Na stiahnutie treba kliknúť na ikonku so zelenou šipkou pri obrázku (iba pre prihlásených). Napíšte cez kontaktný formulár, čo presne vám nejde otvoriť, či vytlačiť.

07/12/2021 - 09:07
Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52 1
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39

Zrušiť

Partneri