Staviame snehuliaka

Mám rada tú rozprávku o Ľadové kráľovstvo, aj Olaf sa mi páči. Ale taký náš snehuliak je náš snehuliak. Myslím, že už druhú zimu sme tu na dolniakoch nezažili poriadny sneh. Pamätám si, že sa nám to už raz stalo, keď boli deti malé. Obliekla som ich do šušťákov, rukavice, vyložila na spodnú chodbu v paneláku lavór, pridala toaletný papier a stavali sme papierového.

Pridali sa aj deti od susedov aj dvaja oteckovia. Mamičky urobili varené víno pre nás, deťom teplý čaj. "Imidžovka ako Brno!" Deti sme uložili a dve hodiny upratovali chodbu, ale stálo to za to. Pri prezeraní fotografii radi spomíname. 

Skúste aj Vy na chodbe či terase vonku.

Do lavóra si dáme studenú vodu. Je dôležité, aby nebola teplá. Teplá voda rýchlejšie rozpustí papier a už sa ťažšie používa. Stáčame do gule. Občas zmačkneme, aby sme vytlačili prebytočnú vodu. Podľa kvality toaletného papiera alebo servítok, ktoré použijete, bude guľa biela, sivá alebo krémová či fľakatá. Koľkokrát práve ten najlacnejší toaletný papier je najlepší. Guľu robievame z obyčajného papiera a nakoniec na povrch zvyknem dať biele servítky z Ikea, lebo sú ozaj biele a ozaj stálofarebné. Pripravené gule necháme vyschnúť na bielom papieri pod radiátorom niekoľko dní. Nedávame na veľmi teplé miesto, lebo sa pri schnutí môže guľa rozpadnúť, ale zmení farbu. 

    

Po vyschnutí gule pospájame tavnou pištoľou do tvaru snehuliaka. Oblečieme ho, či inak dodekorujeme. Napríklad oči a gombíky môžeme urobiť kontúrou z farieb na sklo a získame tak aj 3D efekt. Môžeme položiť na poličku alebo darovať. 

   

 

Maľovánky so snehuliakom

    

Ďalšie maľovánky nájdete tu: https://www.dobre-napady.sk/omalovanky 

 

Čo všetko sme tvorili v minulosti z toaletného papiera

https://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/1194-papierove-servitky    

Háčkovaný snehuliak

https://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/pletieme-a-hackujeme/1010-hackujeme-snehuliaka-3 

Hľadať

Odkazovač

Zuzka12

Dobrý deň, konečne som prihlásená, veľmi dobrá stránka

11/01/2022 - 18:19 1
Maja

Kamil, kvasinky cukor neprodukujú,v kvásku prebieha fermentácia - kvasenie.(V biochémii je úzko definované ako extrakcia energie zo sacharidov bez prítomnosti kyslíka.)

31/12/2021 - 18:24
Kamil

Cukor do kvasku
Naco kvasinky samé vytvárajú cukor asi pani nie je biologická ale tape co ju naucili

28/12/2021 - 21:54
Maja

Zelená šipka sa zobrazí len pre prihlásených. Boli ste prihlásená? (Z odkazovača to nevidím.)

08/12/2021 - 09:40
AntoniaM

Dobry den, rovnako mi nejdu stiahnut pracovne listy HRAME SA S CISLAMI pre tretiakov. Ta ikonkaso zelenou sipkou sa pri otvoreni jednotlivych pracovnych listov nezobrazuje.

08/12/2021 - 09:14
Maja

Na stiahnutie treba kliknúť na ikonku so zelenou šipkou pri obrázku (iba pre prihlásených). Napíšte cez kontaktný formulár, čo presne vám nejde otvoriť, či vytlačiť.

07/12/2021 - 09:07
Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52 1
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39

Zrušiť

Partneri