Vyrábame darčekové škatuľky

Niekedy chceme obdarovať niekoho malým darčekom, ktorý by sa stratil v darčekovej taške. Alebo jednoducho cítite, že škatuľka by bola lepšia. alebo iný obal by bol vhodnejší.

 

Mikulášske vedierko

Ešte, keď boli deti malé, som chcela skúsiť niečo iné ako len čistenie topánok. Nepáčili sa mi rôzne ponožky či pančuchy zavesené na radiátore alebo poličke, ktoré dostať kúpiť v našich obchodoch. 

Plechové vedierko natrieme asi dvomi až tromi vrstvami bielej akrylovej farby. Necháme vždy dobre zaschnúť. Nakoniec servítkovou technikou prilepíme servítku s obrázkom Mikuláša. A môžeme postaviť do okna a čakať či Mikuláš niečo donesie.

 mikuláš mikuláš mikuláš 

Darčekové vedierko

Na náš pokus s mikulášskym vedierkom mal aj u susedov úspech. Dcéra si naň tiež spomenula, keď bola pozvaná na oslavu kamarátky, s ktorou sa pred domom hrávali s bábikami. Chcela jej darovať oblečenie na bábiky a veľa. Preto sme jej robili takéto vedierko.

V obchode si vypýtajte plechové vedierko od lízatok aj s vrchnákom. Natrieme ho niekoľkými vrstvami akrylovej farby. Potom nakreslíme štetcami obrázky, kvetinky, srdiečka, obláčiky, čo dieťa chce. Necháme dobre vyschnúť.

Vložíme darček a zavrieme vrchnákom.

 vedierko

Darčekové škatuľky

Ako deti rástli skúšali sme trochu jemnejšiu prácu. Napríklad darčekové škatuľky pre starých rodičov či pani učiteľky.

Papierové škatuľky kúpite v každom lepšom papierníctve. Boky škatuliek môžeme plochým jemným štetcom natrieť akrylovou farbou. Zvyčajne stačí jedna jemná vrstva. Povrch škatuliek môžeme tiež ponatierať a na zaschnutý potom tenkým štetcom nakresliť nejaké kvietky, ornamenty. Alebo povrch môžeme upraviť servítkovou technikou nejakou peknou servítkou.

 darček darček

Takéto sme robili pred Vianocami.

Škatuľka na drobnosť

So staršími zručnejšími deťmi môžete skúsiť aj takúto škatuľku.

Vystrihneme si zo staršej pohľadnice štyri kruhy. Dva a dva spolu zlepíme. Jeden bude dno a druhý vrchnák. Obidva obnitkujeme hrubšou bavlnou. Vystrihneme si zo starého filmu pás, ktorým potom urobíme boky škatuľky.

škatuľka škatuľka

Aj filmový pás obnitkujeme. Potom spolu zošijeme dno a filmový pás. Nakoniec na kúsku prišijeme vrchnák.

 

Hľadať

Kalendár udalostí

Odkazovač

silbod

Marginean Camelia, aké pracovné listy by ste potrebovali?

19/09/2020 - 09:09
Marginean Camelia

Chcela by som pracovné listy.

19/09/2020 - 04:48
Marginean Camelia

Chcela som pracovné listy. Dakujem!

19/09/2020 - 04:47
silbod

Iveta, pracovné listy si môžete stiahnúť po prihlásení sa. Môžete ich používať na nekomerčné účely. A nesmiete odstraňovať logo.

11/09/2020 - 14:18
Iveta

Dobrý deň,
prosím Vás je možne si stiahnut listy pre deti?

11/09/2020 - 11:41 1
silbod

Pani lacova.m nálepky máme tu https://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/etikety-nalepky Zatiaľ to boli na lekváre, darčeky alebo zošity.

18/06/2020 - 14:09 1
lacova.m

hladam nalepku baza

18/06/2020 - 13:55
silbod

Petra, napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., cez odkazovač sa to nedá riešiť... U nás nie je podmienka byť pracovníkom školy.

14/05/2020 - 14:48 1
Petra

Dobrý deň. Zaregistrovala som sa ako súkromná osoba. Bez školy. Chcela som pracovné listy. Prišiel mail na aktiváciu, ale nejde mi to.
Petra

14/05/2020 - 11:28
silbod

Vanda, musíte si nájsť na konkrétnom náhľade prac.listu vpravo dolu zelenú šípku a na ňu kliknúť. Pracovný list sa Vám vo formáte JPG alebo PNG. Potom yvtlačíte.

06/05/2020 - 13:02 1

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri