Robíme darček ku dňu matiek

Čo nevidieť je tu druhá májová nedeľa - Deň matiek. Milé pani učiteľky, vychovávateľky ale aj oteckovia, inšpirujte sa výrobou darčekov. Ponúkame vám pár tipov, ktoré sme robili v čase, keď dcéra mala šesť rokov.

  


Ihelníček

Hlinený kvetináč natrieme akrylovou farbou a po zaschnutí naň nakreslíme temperovými farbami tulipány.Potom urobíme zo staršej teplákoviny a drte zo staršieho vankúša, kúsok vatelínu guľu, ktorú vložíme do kvetináča. Zapichneme pár špendlíkov a ihiel či gombíkov.

      

Sklenené obrázky

Do skleneného rámika vystrihneme farebný papier ako podklad. Zo servítky vystrihneme pekný námet a prilepíme ho na výkres. Po zaschnutí výkres pekne okolo servítky obstrihneme. Takto pripravený obrázok prilepíme kúskami obojstrannej lepiacej pásky na podklad. Pridáme trochu sysalu a rámik uzavrieme.

 

Dečka na stôl

Vystrihneme z režného plátna kruh alebo štvorec a vyťahujeme podľa vkusu niektoré vlákna pomocou ihly alebo tenkého háčika. Vytvoríme tak peknú dečku pod kvetináč alebo aj pod sklo na konferenčnom stolíku.

  

Kytička z klinčekov

Potrebujeme: kruhy z krepového papiera, obdĺžniky zo zeleného krepového papiera, disperzné lepidlo
Dva kruhy prehneme na polovicu a vložíme do seba. Ponastrihávame ich v oblej časti. Potom kruhy spolu stočíme okolo stredu rovnej časti. Okolo stočenej hlavičky kvetu obtočíme zelený obdĺžnik ako stopku. A môžeme ísť blahoželať.

      

Citrónové guličky do kúpeľa

Urobte svojim mamám takmer dokonalý darček. A pritom si všetko nájdete v kuchyni - v skrini na potraviny.

 

Recept:
8 čajových lyžičiek sódy bikarbóny, 4 čajové lyžičky kyseliny citrónovej, 3 čajové lyžičky morskej soli, 1 čajovú lyžičku kryštálového cukru vymiešame s polovicou čajovej lyžičky masla.  Primiešame 10 kvapiek citrónovej arómy.
Vznikne také husté cesto ako na vyrábanie guličiek pri vianočnom pečení. Vyrobáme 6 guličiek, ktoré vložíme do papierových košíčkov a necháme vyschnúť na teplom suchom mieste asi 2 hodiny. Občas trochu pretočíme,aby sa rovnomernejšie obschli.

Jedna gulička vystačí na jeden kúpeľ.

 

Ak chcete ešte vymýšľať s nami, čítajte ďalej: http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/653-robime-darcek-ku-dnu-matiek-2

Hľadať

Kalendár udalostí

Akcie

28
jan
www.centrumrodiny.sk

30
jan
Quo Vadis v centre Bratislavy

16
feb
Čajovňa Symetria v Devínskej Novej Vsi

30
mar
Zámok SchlossHof Rakúsko

01
máj
Zámok SchlossHof Rakúsko

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri