Robíme darček ku dňu matiek

Čo nevidieť je tu druhá májová nedeľa - Deň matiek. Milé pani učiteľky, vychovávateľky ale aj oteckovia, inšpirujte sa výrobou darčekov. Ponúkame vám pár tipov, ktoré sme robili v čase, keď dcéra mala šesť rokov.

  


Ihelníček

Hlinený kvetináč natrieme akrylovou farbou a po zaschnutí naň nakreslíme temperovými farbami tulipány.Potom urobíme zo staršej teplákoviny a drte zo staršieho vankúša, kúsok vatelínu guľu, ktorú vložíme do kvetináča. Zapichneme pár špendlíkov a ihiel či gombíkov.

      

Sklenené obrázky

Do skleneného rámika vystrihneme farebný papier ako podklad. Zo servítky vystrihneme pekný námet a prilepíme ho na výkres. Po zaschnutí výkres pekne okolo servítky obstrihneme. Takto pripravený obrázok prilepíme kúskami obojstrannej lepiacej pásky na podklad. Pridáme trochu sysalu a rámik uzavrieme.

 

Dečka na stôl

Vystrihneme z režného plátna kruh alebo štvorec a vyťahujeme podľa vkusu niektoré vlákna pomocou ihly alebo tenkého háčika. Vytvoríme tak peknú dečku pod kvetináč alebo aj pod sklo na konferenčnom stolíku.

  

Kytička z klinčekov

Potrebujeme: kruhy z krepového papiera, obdĺžniky zo zeleného krepového papiera, disperzné lepidlo
Dva kruhy prehneme na polovicu a vložíme do seba. Ponastrihávame ich v oblej časti. Potom kruhy spolu stočíme okolo stredu rovnej časti. Okolo stočenej hlavičky kvetu obtočíme zelený obdĺžnik ako stopku. A môžeme ísť blahoželať.

      

Citrónové guličky do kúpeľa

Urobte svojim mamám takmer dokonalý darček. A pritom si všetko nájdete v kuchyni - v skrini na potraviny.

 

Recept:
8 čajových lyžičiek sódy bikarbóny, 4 čajové lyžičky kyseliny citrónovej, 3 čajové lyžičky morskej soli, 1 čajovú lyžičku kryštálového cukru vymiešame s polovicou čajovej lyžičky masla.  Primiešame 10 kvapiek citrónovej arómy.
Vznikne také husté cesto ako na vyrábanie guličiek pri vianočnom pečení. Vyrobáme 6 guličiek, ktoré vložíme do papierových košíčkov a necháme vyschnúť na teplom suchom mieste asi 2 hodiny. Občas trochu pretočíme,aby sa rovnomernejšie obschli.

Jedna gulička vystačí na jeden kúpeľ.

 

Ak chcete ešte vymýšľať s nami, čítajte ďalej: http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/653-robime-darcek-ku-dnu-matiek-2

Hľadať

Kalendár udalostí

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
31

Akcie

25
mar
Centrum rodiny, Bazovského 6, Bratislava

25
mar
Centrum rodiny, Bazovskeho 6, Bratislava

30
mar
Zámok SchlossHof Rakúsko

01
máj
Zámok SchlossHof Rakúsko

04
máj
Zámok SchlossHof Rakúsko

Odkazovač

silbod

Krásne ste upravili stránku. Je živšia. Taká sviežejšia. Nehc sa darí.

16/03/2019 - 19:06 1
Maja

Tu môžete nechať krátky odkaz :)

16/03/2019 - 15:57 1

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri